Hlavní navigace

Seriál Městečko Twin Peaks a více českých filmů od ledna na Nova Cinema

[Tisková zpráva] Filmový kanál Nova Cinema zařazuje do svého programu kultovní seriál Davida Lynche Městečko Twin Peaks. Premiéru úvodního dílu první řady uvidí diváci již v sobotu 2. ledna 2010 ve 21.40 hodin, další díl bude následovat v neděli 3. ledna ve 21:30. Od Nového roku zařadí Nova Cinema do své nabídky také více oblíbených českých filmů.

Sdílet

Praha 28. prosince 2009 – Novoroční dárek nabídne Nova Cinema svým divákům v podobě seriálu Davida Lynche Městečko Twin Peaks. První dva díly uvidí diváci v sobotu 2. ledna a v neděli 3. ledna 2010. Od dalšího víkendu pak poběží vždy dva díly za sebou každou sobotu večer. Bude vysílán s původní verzí českého dabingu, který se u příznivců seriálu setkal s velmi pozitivním ohlasem.

Poklidné městečko uprostřed lesů poblíž kanadských hranic zcela zaskočí vražda středoškolačky Laury Palmerové. Šerif Harry Truman dostává pomoc přímo od FBI, zvláštního agenta Dalea Coopera. Stále podivnější případ se shoduje s vraždami mladých dívek na jiných místech USA a kromě toho se s postupujícím vyšetřováním ukazuje, že za malebnou tváří městečka se skrývá řada nepravostí, podivných příběhů a temných tajemství jeho obyvatel.

Duchovním otcem dnes již kultovního seriálu je režisér David Lynch. Spolu se scenáristou Markem Frostem a následně dalšími autory se Lynch pokusil v době vzniku seriálu (1990) narušit zaběhnutou podobu tehdejších populárních televizních sériií typu Melrose Place či Beverly Hills 90210. Chtěl do žánru přinést něco víc a vytvořil tak televizní senzaci roku. I když vše začíná vraždou, nejde o seriál čistě kriminální. Jeho podstata je spíše v odhalování pravé tváře poklidného horského městečka, v postupném rozkreslování charakterů a v přesně načasovaných dějových zvratech.

Více českých filmů
Na své si na Nova Cinema přijdou od Nového roku také milovníci české filmové klasiky, jíž doteď patřily pouze nedělní večery. Od ledna budou diváci moci sledovat české filmy i každé pondělí večer. Těšit se mohou například na filmy Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách, Co je Vám, doktore, Jako jed, Partie krásného dragouna a další celovečerní filmy s populárním radou Vacátkem.

Od 10. ledna se pak v programu navíc objeví každé nedělní odpoledne filmy z Národního filmového archivu jako Kariéra matky Lízalky, Studentská máma nebo Madla z cihelny.