Hlavní navigace

Seriál o podsvětí v Atlantic City míří na HBO

[Tisková zpráva] Pilotní díl nového amerického seriálu BOARDWALK EMPIRE, realizovaného v produkci HBO, se během letošního září objeví ve "filmové knihovně" HBO On Demand.

Sdílet

Na gangsterském eposu z dob prohibice ve dvacátých letech, který bude uveden bezprostředně po americké premiérě na HBO OD pod názvem IMPÉRIUM – MAFIE V ATLANTIC CITY, spolupracoval renomovaný Martin Scorsese.

Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů (jeho novinka Prokletý ostrov vstoupila do našich kin letos v únoru) se podílel na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. Scorsese nedávno v Los Angeles prohlásil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za „inteligentní, promyšlené a brilantně realizované“. Podle Scorseseho znamenají „nové možnosti pro vyprávění příběhů.“

Hlavní postavu pochybného politika Nuckyho Thompsona (jeho skutečný předobraz se jmenoval Enoch Lewis „Nucky“ Johnson, žil v letech 1883 – 1968 a patřil k republikánským prominentům), který ovládl podsvětí Atlantic City, ztvárnil populární Steve Buscemi. Ten podotkl, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl jeho kontroverzní hrdina „dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem“. Seriál Impérium – Mafie v Atlantic City oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone.

Celý seriál, inspirovaný stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, bude u nás na filmovém kanálu HBO uveden v lednu 2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).