Hlavní navigace

Seriál Okresní přebor dnes zahájil svou sezónu přátelským utkáním

[Tisková zpráva] Slavnostní výkop seriálu z fotbalového prostředí Okresní přebor, který TV Nova začne vysílat od pondělí 6. září, se dnes uskutečnil na pražském hřišti SK Meteor Kačerov. Za dohledu kamer a blesků fotoaparátů se ho zhostil hlavní protagonista seriálu, herec Ondřej Vetchý. Současně tím odstartoval přátelský fotbalový zápas mezi seriálovým týmem Slavoj Houslice a týmem Nova Stars, který skončil vítězstvím houslických 8 : 7.

Sdílet

Praha 1. září 2010 – Jako o život dnes hrály týmy seriálu Okresní přebor Slavoj Houslice a Nova stars složený z tváří seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice. Šlo sice jen o přátelský zápas u příležitosti zahájení sezóny Okresního přeboru, pro prohru si ale nepřišel ani jeden tým. Na pražském hřišti SK Meteor Kačerov ve 40 hracích minutách proti sobě nastoupili hráči seriálového klubu Slavoj Houslice, reprezentovaní herci Davidem Novotným, Martinem Boa Doan Gia, Jarmilem Škvrnou, Lukášem Jamborem, Petrem Růžičkou, Jiřím Petříšem, Lukášem Langmajerem, režisérem Janem Prušinovským a Jakubem Kohákem v brance, a tým Nova Stars, složený z herců a tvůrců seriálů Ordinace a Ulice – Jakuba Štáfka, Michala Reitlera, Daniela Browna, Martina Holce, Petra Vágnera, Jana Šťastného, Davida Vobořila, Václava Pince a Honzy Černého v brance. Utkání řídil skutečný rozhodčí, objevující se i v seriálu, Achiles Vlachopulos.

Za dohledu kamer a blesků mnoha fotoaparátů se slavnostního výkopu zhostil hlavní protagonista seriálu Okresní přebor Ondřej Vetchý. Z důvodu zranění však k utkání nenastoupil. Utkání půvabně komentoval Leoš Noha, jehož svérázný seriálový zdravotník Adolf Větvička neumí říct r, a tak zápas odstartoval slovy „Pjipjavit ke stajtu, pozoj, teď!“

Svým skandováním amatérské fotbalisty také vydatně podporovala skupina fanynek-hereček Miluše Bittnerová, Tereza Kostková, Patricie Solaříková, Zuzana Vejvodová a Kristýna Podzimková a herec Pavel Nečas, který v seriálu Okresní přebor ztvárnil Luboše Matějku. O první gól se symbolicky postaral režisér Jan Prušinovský, kterému se podařilo skórovat hned v první minutě. Ostatně jeho housličtí spoluhráči měli po celý zápas lehkou převahu. A i když v druhém poločase vedli již 7:4, nakonec zvítězili o jediný gól 8:7.

„Předpokládal jsem to, ale myslel jsem si, že vyhrají větším rozdílem. Jinak ale hráli dobře, protože to je prostě Slavoj Houslice,“ řekl po zápasu jeho předseda Václav Orel ústy svého představitele Luďka Soboty.

Okresní přebor, komediální seriál z prostředí venkovského fotbalu, který mapuje jednu fotbalovou sezónu klubu Slavoj Houslice na vysněné cestě do vyšší soutěže, začne TV Nova vysílat od pondělí 6. září.

Okresní přebor od 6. září 2010 každé pondělí ve 20 hodin