Hlavní navigace

Seriál ČT Vyprávěj nominován na mezinárodním festivalu v Monte Carlu

[Tisková zpráva] Původní český seriál Vyprávěj zaznamenal významný úspěch na mezinárodním poli. Na prestižním televizním festivalu v Monte Carlu byl 22. března 2011 nominován do hlavní soutěže v kategorii Nejlepší dramatický seriál za rok 2010. Podařilo se mu tak zařadit mezi nejúspěšnější světové seriály jako jsou například Doktor House, Chirurgové, Dexter, Tudorovci, Polda z Marsu, Zoufalé manželky nebo Melrose Place.

Sdílet

Za Vyprávěj jsou nominováni producenti Filip Bobiňski a Petr Šizling ze společnosti Dramedy Productions, která seriál vyvinula a vyrábí pro Českou televizi. Nina Divíšková a Svatopluk Skopal jsou nominováni v hereckých kategoriích. Divíšková na informaci o nominacích reagovala slovy: „Postava babi Běty koresponduje i s mým skutečným osudem. Ona nesnášela komunisty a bojovala s nimi. Tak jsem to cítila i já. Je to jednoduše dobře napsaný seriál.“

Seriál Vyprávěj se stal seriálem roku 2009 a získal divácké ocenění TýTý. Každý díl vidělo průměrně 1 milion 112 tisíc diváků v kategorii 15+, dalších více než 350 tisíc jej pravidelně sledovalo na internetu. V soutěži TýTý se do finále probojovalo také letos. O vítězi rozhodne hlasování diváků v těchto dnech.

„Jsme rádi, že se nám daří nabízet seriál, který divácky atraktivní formou mapuje naši nedávnou historii,“ říká šéfdramaturg Vývoje programu Petr Mühl. „Snažíme se, aby všechny naše projekty, i v rámci našich omezených výrobních podmínek, odpovídaly co možná nejvíce současným evropským trendům. Jsme velmi potěšeni, protože už sama nominace znamená, že se nám podařilo přiblížit se špičce současné světové televizní tvorby. V červnu uvidíme, jestli Vyprávěj získá Zlatou nymfu,“ uzavírá producent Filip Bobiňski.

Mezinárodní televizní festival v Monte Carlu patří mezi nejprestižnější evropské soutěže, koná se už od roku 1961. Probíhá pod záštitou monackého knížete Alberta II. Z českých zástupců uspěla na festivalu v roce 2001 herečka Tatiana Vilhelmová, která získala Zlatou nymfu za nejlepší ženský herecký výkon v televizním filmu Společnice.

Retro seriál Vyprávěj zachycuje příběh české rodiny na pozadí historických událostí, začíná v šedesátých letech 20. století. Vyprávěj se natáčí od roku 2008 a diváci mohli na obrazovkách České televize zhlédnout už 42 dílů. Od března letošního roku se natáčí dalších 26 dílů, které se na televizních obrazovkách objeví na podzim 2011.