Hlavní navigace

Server PRAG.CZ do nových rukou

[Tisková zpráva]

Sdílet

Server PRAG.CZ do nových rukou

Společnost Globe Internet dnes oznámila prodej úspěšného serveru PRAG.CZ, včetně zajímavého doménového jména. Kupcem se stala pražská incomingová cestovní agentura DC Service.

Změna vlastníka se nijak nedotkne obsahu této internetové stránky, která se – zejména v průběhu turistické sezóny těší zvláště u německy mluvících zahraničních uživatelů internetové sítě oblibě.

Návštěvníci tu tedy i nadále najdou nabídku možnosti ubytování v hlavním městě, přehled restaurací a aktuální informace z hlavního města v německém jazyce.

Server dále nabízí užitečné informace z oblasti dopravy a základní orientace ve městě, charakteristiku významných památek v Praze i v blízkosti hlavního města a další informace, které zahraniční návštěvníci ocení.

Prodejem služby Prag.cz pokračuje Globe Internet ve změnách, souvisejících s novou strategií firmy: od počátku letošního roku se společnost namísto dosavadní tvorby vlastních projektů plně věnuje rozšiřování činnosti v oblasti vývoje.

„Společnost DC Service patří mezi naše významné zákazníky a prodej serveru je výsledkem naší dlouhodobé spolupráce. Domnívám se, že nový majitel přinese další impulsy pro rozvoj serveru PRAG.CZ a tím pádem také pro rozvoj pražské turistiky. Pro německy mluvící turisty na internetu existuje velmi málo informačních zdrojů o České republice“, říká Libor Kopecký, Account Manager projektu.

„Získali jsme velmi užitečný nástroj pro oslovení potencionálních zákazníků ze zahraničí, kteří na tuto doménu přicházejí a hledají nejen praktické informace o našem hlavním městě, ale stejně tak je zajímají služby z oblasti cestovního ruchu a to je přesně to, co jim nyní můžeme nabídnout. Ve spolupráci s Globe Internet zároveň připravujeme rozsáhlou expanzi tohoto serveru, který by měl v budoucnu být jakousi " výkladní skříní Prahy“ pro německy mluvící návštěvníky", doplňuje JUDr. Vladimír Dolejš, jednatel DC Service.

Server PRAG.CZ je dostupný na adrese http://prag.cz
Elektronickou verzi této TZ naleznete na adrese: http://tz.globe.cz
Grafické podklady společnosti Globe Internet jsou na: http://globe.cz/gra­fika/globe

Kontaktní informace:
Globe Internet, s.r.o.
Libor Kopecký
Tel.:02/ 3536 5000
Fax:02/ 3536 5009
e-mail: libor.kopecky@glo­be.cz