Hlavní navigace

Server Praha.cz v novém hávu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Server PRAHA.CZ v novém hávu

Globe Internet „oblékla“ server PRAHA.CZ se začátkem jarní sezóny do nového, modernějšího, designu. PRAHA.CZ nabízí denně více než 4000 uživatelů komplexní denní zpravodajství z hlavního města, ale také nabídky ubytování v naší metropoli s možností přímých on-line objednávek, které ocení zejména početní zahraniční návštěvníci serveru.

PRAHA.CZ nabízí především aktuální informace z jednotlivých městských částí i pražského magistrátu, z kultury, novinky z pražského sportu, aktuality z oblasti kriminality a také rozsáhlý obrazový archiv. Ve spolupráci s časopisem Houser nabízí PRAHA.CZ také kompletní přehled kulturních akcí, pražských restaurací a aktuální televizní program, který je od začátku letošního roku doplněn i o metropolitní televizní stanici TV Praha. Pro čtenáře je dále k dispozici předpověď počasí v Praze či vyhledávání v mapě města. Samozřejmou součástí serveru PRAHA.CZ je fulltextové vyhledávání v archivech serveru, kde je v současnosti přes 2500 článků.

Server nabízí možnost automatického odběru novinek na zadanou emailovou adresu. Vyhledávanou částí serveru PRAHA.CZ jsou rubriky Cyklostezky a Procházky, které obyvatelům hlavního města pravidelně přinášejí návody (včetně podrobných map a kilometráže) pro aktivní trávení volného času. Redakce serveru navíc každý týden připravuje pro Pražany komplexní přehled nejzajímavějších kulturních, sportovních a společenských akcí na víkend. Ten vzniká stejně jako rubrika Procházky v úzké spolupráci s Pražskou informační službou.

Server PRAHA.CZ je od 15. ledna minulého roku provozován na základě spolupráce společnosti Globe Internet a externího dodavatele obsahu, dříve provozovatele internetového deníku s názvem Pražský kurýr. PRAHA.CZ je hostována na dedikovaném serveru služby SERVERY.CZ v rámci sítě Globe Internet.