Hlavní navigace

Server Živě.cz získal certifikát Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR

[Tisková zpráva]

Sdílet

Server Živě.cz získal certifikát Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR

Brno, 10. července 2001 – Nejčtenějšímu elektronickému magazínu z oblasti informačních technologií Živě.cz (www.zive.cz), byl udělen Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR certifikát, který potvrzuje optimalizaci všech zobrazovaných stránek potřebám nevidomých a těžce zrakově postižených uživatelů.

Certifikát, který dává na vědomí, že „internetový server Živě.cz je zobrazováním svých stránek přátelský k potřebám nevidomých a jinak těžce zrakově postižených uživatelů a vyhovuje podmínkám k zařazení na informační portál www.blindfrien­dly.cz“, předal provozovateli serveru Živě.cz, společnosti Computer Press, prezident Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR Milan Pešák, který dodal: „Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR děkuje za ochotu a spolupráci při optimalizaci všech zobrazovaných stránek“.

Magazín Živě.cz tímto způsobem vychází vstříc i těm uživatelům Internetu, kteří jsou při využívání jeho služeb vážným způsobem handicapováni. Ergonomická přívětivost k nevidomým a slabozrakým je další z nadstandardních výhod, které serveru Živě.cz přinesl přechod na nový vlastní publikační systém Media-Factory (www.media-factory.cz).

O serveru Živě.cz

Živě.cz je českým počítačovým on-line deníkem na Internetu. Ve své oblasti tvoří standard a stal se uznávaným zdrojem informací nejen pro odbornou veřejnost, ale i pro management firem podnikajících v oblasti IT. Živě.cz tak významně ovlivňuje trh s informačními technologiemi u nás. Přestože je Živě.cz serverem odborným, patří mezi nejnavštěvovanější zpravodajské servery v České republice. Bohatá struktura Živě.cz nabízí kromě aktualit také analýzy a komentáře, servis pro uživatele počítačů, recenze, ankety, soutěže, počítačové tipy a triky i download zajímavého softwaru.

O společnosti Computer Press, a. s.

Computer Press, a. s., je předním českým mediálním domem, působícím v oblasti Internetu, časopisecké a knižní produkce. Posláním společnosti je přinášet svým zákazníkům kvalitní a hodnověrné informace a služby s nimi spojené, potřebné pro jejich vzdělávání, profesi, profesní rozvoj nebo i soukromý život, a přispívat tak k lepší kvalitě práce i života u nás.

Tiskové zprávy společnosti Computer Press, a. s., najdete na: http://www.cpres­s.cz/zpravy.

Logo serveru Živě.cz.cz a společnosti Computer Press najdete na http://www.cpres­s.cz/loga.asp.