Hlavní navigace

SERVERY DELL PowerEdge S NOVÝMI ČTYŘJÁDROVÝMI PROCESORY AMD Opteron PŘEKONALY SVÉ DOSAVADNÍ REKORDY V OBLASTI VIRTUALIZAČNÍHO VÝKONU

[Tisková zpráva] Osm modelových řad serverů Dell PowerEdge je nyní vybaveno 45nm čtyřjádrovými procesory AMD Opteron. Nejlepší výsledky v testu VMmark pro dvou- a čtyřpaticové servery

Sdílet

Praha 18. Listopadu 2008 – Společnost Dell představila osm modelů serverů PowerEdge typu tower, blade a rack, které jsou vybaveny novými čtyřjádrovými procesory AMD Opteron. Tyto servery a blady Dell PowerEdge představují podle nejnovějších testů absolutní špičku v oblasti virtualizačního výkonu. Tento výkon následně pomůže zákazníkům zjednodušit svou IT infrastrukturu a snížit s ní související náklady.

„Zákazníci Dellu chtějí za své peníze dostat tu nevyšší možnou výpočetní sílu a efektivitu. Proto jsme naše servery postavené na nových procesorech AMD Opteron zkonstruovali s maximálním ohledem na výkon, potřeby virtualizace a jednoduchou správu a dostupnost,“ řekl Brad Anderson, viceprezident skupiny pro korporátní produkty společnosti Dell.

Nové čtyřjádrové procesory AMD Opteron jsou nyní k dispozici u tří blade serverů Dell PowerEdge (M905, M805, M605), čtyř rackových serverů Dell PowerEdge (R905, R805, 2970, SC1435) a tower serveru Dell PowerEdge T605.

Klíčové vlastnosti serverů Dell PowerEdge:

Výkon a hodnota

  • Vylepšený výkon: Dell Dual HT link zdvojnásobuje dostupnou propustnost mezi dvěma procesory a dle odhadu AMD vylepšuje výkon o 12 %.
  • Lepší energetická účinnost: Vyšší výkon při spotřebě zhruba stejného množství energie jako u předchozích generací serverů.
  • Ochrana investice: Snadná výměna procesorů díky PIN kompatibilitě třetí generace.

Virtualizační výkon

  • Test VMmark: Servery PowerEdge R905 a R805 s čtyřjádrovým procesorem AMD Opteron dosáhly nejlepšího výsledku pro dvou- a čtyřpaticové systémy. PowerEdge M905 má nejsilnější virtualizační výkon v kategorii blade serverů.
  • Flexibilita: Podle odhadu AMD se o 25 % zkrátí čas přepnutí mezi dvěma virtuálními systémy a VMotion možnosti mezi servery využívajícími předchozí generace procesorů AMD Opteron.
  • Standardizace: Systémy Dell PowerEdge jsou optimalizovány pro zákazníky preferovaná virtualizační řešení od klíčových partnerů jako např. Microsoft, VMware a Citrix.

O společnosti Dell
Společnost Dell Inc. (NASDAQ: DELL) naslouchá zákazníkům a přináší netradiční technologie a služby, jimž zákazníci důvěřují a kterých si váží. Díky jedinečným vlastnostem svého přímého obchodního modelu se společnost Dell stala předním celosvětovým dodavatelem systémů a služeb a umístila se na 34. místě v žebříčku Fortune 500. Podrobnější informace získáte na stránkách www.dell.cz.