Hlavní navigace

Servery Seznam.cz a Novinky.cz držiteli certifikátu ´Blindfriendly´

[Tisková zpráva]

Sdílet

Servery Seznam.cz a Novinky.cz držiteli certifikátu ´Blindfriendly´

Servery Seznam.cz a Novinky.cz internetového portálu Seznam jsou od 3. července 2001 držiteli certifikátu, jímž Sjednocená unie nevidomých a slabozrakých ČR potvrzuje, že jsou zobrazováním svých stránek přátelské k potřebám nevidomých a jinak těžce zrakově postižených uživatelů internetu.

Největším omezením lidí s těžkými poruchami zraku je uplatnění v zaměstnání. Počítače a internet mohou být prostředky, jak se vypořádat s vrozeným nebo získaným handicapem při získávání vzdělání a pracovním zařazení. Nutností jsou PC s hlasovým nebo hmatovým výstupem pro nevidomé či se zvětšovacím programem pro slabozraké, rozsáhlá a aktualizovaná knihovna digitalizovaných textů přístupná na internetu, ale zároveň i ochota a spolupráce jednotlivých provozovatelů serverů při optimalizaci webovských stránek. Sjednocená unie nevidomých a slabozrakých České republiky udělením certifikátu potvrdila, že servery Seznam.cz a Novinky.cz splňují kritéria pro zařazení na informační portál pro nevidomé a zrakově postižené uživatele internetu www.blindfrien­dly.cz.

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na www.seznam.cz, se 120 miliony zhlédnutých stránek v květnu 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz – katalog a vyhledávání, Můj Seznam – zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz – internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam SMS bránu, Seznam Sweb – webhosting, Seznam Mapy, Seznam Lidé – vyhledávání lidí, Seznam Software – nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník, Seznam Práce a nově Seznam Reality. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. a fotografie naleznete na adrese http://firma.sez­nam.cz/tisk.html.

Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:
Ing. Dagmar Haltmarová
PR & Marketing Manager Seznam.cz
e-mail: dagmar@firma.sez­nam.cz
tel.: 02 / 57 31 31 81, fax: 02 / 57 31 31 86, mobil: 0606 726 313

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).