Hlavní navigace

Servery Stahuj.cz jsou nově zabezpečeny produktem ESET NOD32 Antivirus Server Edition

[Tisková zpráva] Od února 2007 je softwarový portál Stahuj.cz chráněn pomocí antivirového a antispyware řešení ESET NOD32 Antivirus Server Edition. Stahuj.cz představuje nejrozsáhlejší katalog software v Česku k bezplatnému stažení a uživatelé, kteří se rozhodnou jeho prostřednictvím získat novou verzi oblíbené aplikace, se tak nemusí bát nákazy. Eset Software je technologický lídr v oblasti špičkových bezpečnostních řešení a výrobce jednoho z nejrozšířenějších antivirových systémů na světě; ESET NOD32.

Sdílet

Projekt Stahuj.cz vznikl na počátku roku 2000 jako jedna z prvních služeb podobného typu v České republice. Stahuj.cz je koncipováno jako rozsáhlý archív software všeho druhu, který je poskytován bezplatně ke stažení a je od počátku provozován společností MITON CZ. „Nasazením ESET NOD32 na naše linuxové servery chceme poskytnout uživatelům maximální bezpečnost při využívání Stahuj.cz“, říká Michal Jirák, produktový ředitel MITON CZ. „Ochranu, jakou nyní společně s ESET NOD32 uživatelům nabízíme, nemohou jiné, podobně zaměřené servery svým uživatelům nabídnout“, dodává Michal Jirák.

MITON CZ nasadil na své servery produkt ESET NOD32 Antivirus Server Edition pro Linux File Server. Proces implementace na všechny servery trval zhruba týden včetně testování a vzhledem k uživatelsky jednoduchému nastavení produktu využíval MITON CZ pouze telefonické technické podpory pro řešení některých specifických nastavení. Za měsíc navštíví Stahuj.cz přes 1,1 milionu uživatelů a denně stáhnou okolo 150 000 aplikací. Programy budou nyní uživatelé stahovat ze serverů umístěných v ČR, což jim přinese zvýšenou bezpečnost a také rychlejší stahování, než u konkurenčních download serverů, které pouze odkazují na zahraniční zdroje.

„Zcela by tak měly odpadnout potíže se špatnými odkazy a nedostupnými servery výrobců. Zrychlení stahování pocítí všichni uživatelé s vysokorychlostním připojením, kteří mohou využít maximální propustnosti své linky. Naše záložní servery jsou připravené i na obrovskou zátěž ve špičkách“, dodává Michal Jirák.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).