Hlavní navigace

Společnosti Servodata a Avnet oznamují dokončení akvizice divize HAL

[Tisková zpráva] Praha, 8. dubna 2010 – Společnosti Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, a Avnet s.r.o., součást globální distribuční firmy Avnet, Inc., oznamují dokončení akvizice divize HAL, poskytující služby distribuce s přidanou hodnotou (VAD) produktů HP v České republice. Převzetí Value Added distribuce produktů HP v ČR Avnetem schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Sdílet

Se schválením a uzavřením akvizice končí Servodata svoje aktivity v distribuci produktů HP na českém trhu. Celý tým divize HAL přechází do české pobočky společnosti Avnet, kde bude plynule pokračovat ve své činnosti. Avnet bude také řešit záruční a servisní požadavky k produktům HP u současných zákazníků Servodat.

Společnost Servodata pokračuje ve svých ostatních obchodních aktivitách beze změn. Nadále se věnuje především oblasti podnikových licenčních programů Microsoft či Value Added distribuci produktů EMC Corporation. Dohoda o akvizici divize HAL Avnetem, společně s výbornými obchodními výsledky v roce 2009, dává Servodatům do budoucna možnost rozvíjet i další obchodní aktivity, nejen na českém trhu.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení s dlouhodobou specializací na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Servodata patří s konsolidovaným obratem 1,267 miliardy korun v roce 2009 do první třicítky ICT společností na českém i slovenském trhu. Dynamicky se rozšiřující síť obchodních partnerů Servodat čítá více než 500 společností.

Společnost získala certifikace Systému řízení jakosti ISO 9001:2000, Systému řízení bezpečnosti informací ISO 27001:2005 i certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata mají jako Value Added Distributor přímý vztah k výrobcům, spolupracují s partnerskými sítěmi dodavatelů řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, s centrálou v Praze a pobočkami v Olomouci a Bratislavě.

Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.

O společnosti Avnet
Společnost Avnet, Inc. (NYSE:AVT) je jeden z největších distributorů elektronických součástek, počítačových produktů a technologických služeb a řešení na světě. Působí na více než 250 místech, odkud obsluhuje 70 zemí. Společnost prodává a distribuuje produkty předních světových dodavatelů elektronických součástek, výrobců podnikových počítačů a poskytovatelů vestavěných systémů, optimalizuje zásobovací řetězec a poskytuje služby konstrukčnímu řetězci.

Společnost Avnet přináší svým 100 000 zákazníků širokou řadu schopností, například optimalizaci skladových zásob, řízení logistiky, sestavování produktů a pomoc při konstrukci produktů, a urychluje růst svých zákazníků prostřednictvím cenově výhodných služeb a řešení s přidanou hodnotou.

Další informace jsou k dispozici na adrese www.avnet.com.