Hlavní navigace

Servodata dosáhla pozice největšího distributora řešení Red Hat v regionu CEE

[Tisková zpráva] Praha, 19. listopadu 2009 – Servodata, přední evropský distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, ohlásila výsledky z prodeje softwarových řešení společnosti Red Hat za období jejího probíhajícího fiskálního roku 2010 (březen 2009 – únor 2010 včetně).

Sdílet

V meziročním porovnání byl navzdory ekonomické krizi probíhající napříč celým trhem zaznamenán nárůst o rekordních 192 %, který zajistil Servodatům s velkým náskokem pozici největšího distributora softwaru Red Hat v regionu CEE (Central and Eastern Europe), tedy v zemích střední a východní Evropy včetně Ruska. Této pozice bylo dosaženo na trzích v České republice a na Slovensku, obě země si celkově zajistily přibližně 43% tržní podíl v regionu CEE.

„Pozice distribuční jedničky pro řešení společnosti Red Hat v oblasti CEE je nejen velkým úspěchem, ale zároveň i velkým závazkem, protože bychom ji rádi udrželi i pro příští období,“ řekl Martin Malý, ředitel obchodní divize Solutio společnosti Servodata. „Důvodem výrazného nárůstu prodejů v posledním roce byla paradoxně i ekonomická krize, která s sebou přináší nutnost nového pohledu na používané technologie – zákazníci jsou nuceni najít efektivnější řešení, kterým je z tohoto pohledu právě open source. Rovněž k němu přispělo rozšíření produktového portfolia o JBoss Enterprise Middleware a zvýšení prodejů na Slovensku. Uvedené výsledky naznačují, že expanze obliby řešení postavených na bázi Linuxu bude i nadále pokračovat a můžeme čekat ještě mnohem více obchodních příležitostí.“

Ke konci října roku 2008 dosáhla Servodata z prodeje serverových softwarových řešení společnosti Red Hat obratu ve výši 1,2 milionů amerických dolarů, ke stejnému datu letošního roku činily obraty již přes 3,5 milionů amerických dolarů. Česká republika a Slovensko jsou se svým téměř polovičním podílem na prodejích open source technologií Red Hat v CEE regionu prozatím nedostižitelnými lídry. Další příčka v prodejích patří Polsku, které drží výrazně nižší podíl – necelých 28 %, třetí Rumunsko je již pouze na devítiprocentním podílu, a další země regionu CEE pak generují podíly pouze na hranici pěti procent nebo pod ní.

Servodata se ovšem nezaměřují pouze na prodej softwaru společnosti Red Hat. Dceřiná společnost Datascript je rovněž autorizovaným tréninkovým partnerem společnosti Red Hat a poskytuje celé portfolio vysoce ceněných linuxových vzdělávacích programů či certifikací (úrovně RHCT, RHCE až RHCA), které jsou určeny pro odbornou práci s operačním systémem Red Hat. Vedoucí postavení Red Hatu v oblasti IT školení potvrdila i letošní studie IDC – viz www.datascrip­t.cz/index.php?show=new­s&id=60. Od začátku zahájení těchto kurzů v polovině roku 2005 až doposud (konec října 2009) vyškolil Datascript již více než 700 odborníků na Red Hat Enterprise Linux, přičemž více než 150 z nich zároveň získalo špičkovou certifikaci RHCE (Red Hat Certified Engineer), uznávanou mezi odborníky po celém světě. Datascript jako certifikovaný partner připravuje také pro příští rok další novinky v oblasti školení souvisejícího s produkty společnosti Red Hat, jako např. speciální školení a certifikace zaměřené na implementaci a správu vizualizovaného prostředí postaveného na řešení Red Hat, dále pokročilé architektonické kurzy či rozšíření stávajících školicích programů na produkty Red Hatu. Během příštího roku se očekává vzdělání a certifikace dalších přibližně 250 zájemců o školení na produkty společnosti Red Hat.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení a dlouhodobě se specializují na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Akvizicí Abakus Distribution a.s. (od 31. 12. 2008 obchodní divize Abakus) se Servodata posunula mezi první třicítku ICT společností na českém a slovenském trhu s konsolidovaným obratem přes 1,25 miliardy korun a neustále dynamicky rozšiřují počet svých obchodních partnerů. Společnost získala certifikaci Systému řízení jakosti (ISO 9001:2000) potvrzující nejvyšší podporu kvality nabízených produktů a certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata jako Value Added Distributor mají přímý vztah k výrobcům a spolupracují s partnerskou sítí solution providerů, dodavatelů SW řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, centrála se nachází v Praze, pobočky v Olomouci a v Bratislavě. Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.