Hlavní navigace

Servodata jsou opět mezi největšími distributory Microsoftu

[Tisková zpráva] Společnost Servodata získala i pro fiskální rok 2011 autorizaci SPLA Reseller pro největší distributory produktů Microsoftu

Sdílet

Praha, 14. října 2010 – Společnost Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, znovu obhájila autorizaci Service Provider License Agreement Reseller (SPLAR), která náleží největším distributorům softwarových produktů společnosti Microsoft. Jde o další úspěch divize Abakus, poté co rozšířila svoje kompetence v oblasti správy softwaru Microsoft (Software Asset Management).

Status SPLAR opravňuje distributora k poskytování řešení využívajících produkty Microsoftu více uživatelům, kteří jej budou sdílet, aniž by vlastnili příslušné licence. Může přitom jít o různé, navzájem nezávislé společnosti či organizace, jejichž potřeba licencí se v čase mění. Společnost Servodata se v oblasti licenčních smluv zaměřuje především na podnikové zákazníky, veřejnou správu, školství a zdravotnictví.

„Servodata patří dlouhodobě k největším obchodním partnerům Microsoftu na českém trhu, což dokládá i obhájení autorizace SPLA Resellera,“ dodává Jan Knyttl, ředitel divize Abakus. „Společně s propracovanými distribučními modely a kompetencí pro Software Asset Management jsme schopni našim zákazníkům připravit řešení, které bude přesně odpovídat jejich aktuálním, měnícím se potřebám na licence softwaru od Microsoftu. Organizace si tak může být jistá, že i když se její požadavky na počet licencí liší, leckdy diametrálně, měsíc od měsíce, bude mít náklady spojené s používáním licencí vždy na optimální úrovni.“

Servodata drží i další certifikace, prokazujících odbornost pro návrhy řešení a implementace softwarových produktů Microsoftu. Pro informace jak nakupovat a používat software Microsoftu efektivně a v souladu s licenčními podmínkami se mohou zákazníci obracet na adresu SAM@servodata.cz.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení s dlouhodobou specializací na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje storage produkty a komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Servodata patří s konsolidovaným obratem 1,267 miliardy korun v roce 2009 do první třicítky ICT společností na českém i slovenském trhu. Dynamicky se rozšiřující síť obchodních partnerů Servodat čítá více než 500 společností.

Společnost získala certifikace Systému řízení jakosti ISO 9001:2000, Systému řízení bezpečnosti informací ISO 27001:2005 i certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata mají jako Value Added Distributor přímý vztah k výrobcům, spolupracují s partnerskými sítěmi dodavatelů řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, s centrálou v Praze a pobočkou v Bratislavě.

Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).