Hlavní navigace

SES ASTRA A STANICE DANCE TV HD PODEPSALY SMLOUVU O PRONÁJMU KAPACITY PRO VYSÍLÁNÍ V CELÉ EVROPĚ

[Tisková zpráva] Praha, 8. 7. 2010 – společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (pařížská a lucemburská burza Euronext: SESG), dnes oznámila, že uzavřela smlouvu s nizozemskou stanicí Dance TV HD o zpřístupnění programu této stanice příjemcům satelitního vysílání v HD kvalitě v celé Evropě. Společnost SES ASTRA se smluvně zavázala k pronájmu kapacity na své orbitální pozici 23,5 stupně východně a k poskytování služby uplinku ze svého satelitního distribučního centra v Mnichově v Německu.

Sdílet

Smlouva uzavřená se společností SES ASTRA umožní stanici Dance TV HD nabízet svůj program různým příjemcům satelitního vysílání v HD kvalitě v celé Evropě. Tato stanice tak bude moci využít většího pokrytí, které zajišťuje nově spuštěný satelit ASTRA 3B společnosti SES ASTRA, sahajícího od Španělska po Černé moře.

Stanice Dance TV HD je televizní kanál pro moderní životní styl vysílající v plné HD kvalitě, který se zaměřuje na mezinárodní taneční scénu. Program stanice tvoří reportáže z večírků pořádaných po celém světě, koncerty DJ, festivaly a jiné události. Tato stanice začala včera vysílat upoutávku na svůj program, který začne být živě vysílán v plném rozsahu koncem letošního léta.

Norbert Hölzle, hlavní obchodní ředitel společnosti SES ASTRA, prohlásil: „Těší nás, že si stanice Dance TV HD zvolila pro šíření svého signálu satelit ASTRA, a vítáme na palubě tohoto nového zákazníka. Stanice Dance TV HD nabízí jedinečný programový formát a je proto vysoce atraktivním rozšířením naší početné nabídky televizních kanálů v kvalitě HD. Smlouva uzavřená se stanicí Dance TV HD dále posiluje význam naší orbitální pozice 23,5 stupně východně, která je nejrychleji rostoucím distribučním uzlem pro vysílání do domácností (DTH) a do kabelových sítí (DTC) v celé Evropě.“

Jeffrey de Veer, generální ředitel stanice Dance TV HD, dodává: „Velmi nás těší, že se nám podařilo uzavřít smlouvu se společností SES ASTRA, která nám umožní dále růst a rozšiřovat náš program na všechny evropské trhy. Hlavními faktory rozhodnutí uzavřít smlouvu se společností SES ASTRA byla vysoká kvalita služeb, vynikající pokrytí a speciální marketingová podpora. Těšíme se na úspěšnou spolupráci a zpřístupnění programu naší stanice na řadě evropských trhů.“

Stanici Dance TV HD lze přijímat přes orbitální pozici společnosti SES ASTRA 23,5 stupně východně na frekvenci 12,0312 GHz, přenosová rychlost: 27500, FEC:9/10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).