Hlavní navigace

SES ASTRA NABÍZÍ PŘENOSY Z OLYMPIJSKÝCH HER PEKING 2008 VE VYSOKÉM ROZLIŠENÍ A S VELKÝM POKRYTÍM

[Tisková zpráva] Praha, 18. 8. 2008. – SES ASTRA, součást společnosti SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), dnes oznámila, že nabízí rozsáhlé vysílání ve vysokém (HD) rozlišení z olympijských her Peking 2008 přes 12 bezplatných i placených TV kanálů, které pokrývají všechny hlavní evropské trhy. S celkovým počtem 42 HD kanálů, které jsou soustředěny na jejích hlavních orbitálních pozicích, představuje SES ASTRA nejvýznamnější HD platformu pro přední evropské vysílací společnosti. HDTV dnes přijímá přes satelitní systém ASTRA již více než jeden milión domácností.

Sdílet

Kanály, které vysílají olympiádu v HD, jsou BBC HD pro Spojené království, France 2 HD a CANAL+ HD pro Francii, ANIXE HD pro Německo, TVP HD pro Polsko, STV3 pro Slovensko, 1 HD pro Nizozemí, één HD pro Belgii, TELEDEPORTE HD pro Španělsko, Viasat HD a SVT HD pro Švédsko a ORF HD pro Rakousko.

Alexander Oudendijk, obchodní ředitel SES ASTRA, k tomu řekl: „Jsme rádi, že můžeme nabídnout rozsáhlé HD pokrytí pro olympijské hry Peking 2008, nejzajímavější světovou sportovní událost. Rostoucí počet vysílacích společností, které přinášejí zpravodajství z olympiády v HD kvalitě a vybírají si k tomu náš satelitní systém, ukazuje, že HDTV dobývá Evropu a satelit je upřednostňovanou infrastrukturou pro HD vysílání. Olympijské přenosy v HD kvalitě umocní zážitky diváků ze sledování olympiády a pomohou nám zvýšit propagaci HD v Evropě.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).