Hlavní navigace

Společnost SES ASTRA spouští ve Španělsku službu ASTRA2CONNECT

[Tisková zpráva] Praha, 3. října 2008. – SES ASTRA, člen holdingu SES (na pařížské a lucemburské burze Euronext uváděná jako SESG), oznámila, že prostřednictvím své sesterské firmy ASTRA Broadband Services (ABBS) uzavřela rámcovou smlouvu se španělským provozovatelem kabelové televize TeleCable, který bude nabízet službu obousměrného vysokorychlostního satelitního připojení k internetu ASTRA2Connect v Asturii, severním regionu Španělska. Koncoví uživatelé budou moci službu začít komerčně využívat v první polovině října. Společnost TeleCable brzy začne tuto službu nabízet i v ostatních částech země.

Sdílet

Společnosti SES ASTRA a TeleCable proto uzavřely dohodu se sdružením instalačních firem Fenitel, jehož členové tvoří většinu instalačních firem v Asturii. 70 instalačních firem sdružených ve Fenitelu zajistí instalaci a údržbu terminálů služby ASTRA2Connect pro koncové uživatele.

Služba ASTRA2Connect je kompletním satelitním vysokorychlostním připojením k internetu a bude nabízena domácnostem prostřednictvím velkoobchodníků a poskytovatelů internetových služeb. Tato inovativní služba nabídne vysoce spolehlivé, stále dostupné a obousměrné vysokorychlostní připojení k internetu a internetovou telefonii za paušální cenu. Zařízení, které je nutné instalovat u zákazníka – modem a satelitní anténu – lze pořídit za nízkou cenu a je dodáváno se sadou k snadné vlastní instalaci uživatelem. Služba ASTRA2Connect je jedinečnou možností, jak mohou domácnosti bez pozemního vysokorychlostního připojení k internetu využívat vysokorychlostní internet.

Norbert Willems, výkonný ředitel firmy ABBS, k tomu uvedl: „Smlouva, kterou jsme uzavřeli se společností TeleCable, nám umožňuje nabízet velmi žádanou službu vysokorychlostního připojení k internetu ASTRA2Connect i ve Španělsku. Tento vstup na nový trh je dokladem trvale vysoké poptávky po naší nabídce vysokorychlostního satelitního připojení k internetu v Evropě. Služba ASTRA2Connect je v současnosti nabízena prostřednictvím renomovaných národních partnerů v deseti evropských zemích. V blízké budoucnosti plánujeme uzavřít smlouvy, které nám umožní nabízet tuto službu na nových trzích a v nových zemích.“

Juan García Conde, generální ředitel společnosti TeleCable, dodává: „Spolupráce se silným partnerem, jakým je společnost SES ASTRA, umožní naší firmě poskytovat službu vysokorychlostního připojení k internetu v celé Asturii. Jsme přesvědčeni, že rychlých uvedením této služby na trh v Asturii a jejím brzkým rozšířením do zbytku Španělska získáme vůdčí postavení na domácím trhu s vysokorychlostním internetovým připojením.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).