Hlavní navigace

SPOLEČNOST SES ASTRA SPUSTÍ PRVNÍ 3D DEMO KANÁL V EVROPĚ

[Tisková zpráva] Vysílání lze přijímat nekódovaně na pozici 23,5 stupňů východně / Vysílání bude spuštěno na veletrhu ANGA Cable 4. května 2010

Sdílet

Praha, 22. dubna 2010 – Společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (pařížská a lucemburská burza Euronext: SESG), oznámila, že na satelitu ASTRA spustí první 3D demo kanál v Evropě. Po provedení počátečních testů přejde tento kanál do plného provozu dne 4. května 2010 v době zahájení veletrhu ANGA Cable. Mezinárodního obchodního veletrhu pro kabelové a satelitní operátory a také pro poskytovatele širokopásmového internetu, který se bude konat v Kolíně nad Rýnem v Německu ve dnech 4. – 6. května. Nový 3D demo kanál na satelitu ASTRA bude dostupný nekódovaně na orbitální pozici 23,5 stupňů východně. Nabízet bude kvalitní 3D obsah, včetně sportu, hudby a zábavy.

Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel společnosti SES ASTRA, prohlásil: „Jelikož se na trhu začínají objevovat první 3D televizory, spuštění prvního evropského zkušebního kanálu s 3D obrazem přichází právě včas, aby umožnilo využít tuto skvělou technologii. Nový zkušební kanál s 3D obrazem na satelitu ASTRA demonstruje obrovské výhody satelitu pro přenos kvalitního televizního 3D signálu a vůdčí roli společnosti SES ASTRA v prosazování inovací vysílacích technologií. Úzkou spoluprací s předními výrobci televizorů, vysílacími společnostmi a dalšími partnery v tomto odvětví znovu předvádíme svou schopnost stát v čele vývoje nových technologií a spojit klíčové firmy v tomto odvětví s cílem podpořit inovace.“

Řada vysílacích společností, které patří mezi zákazníky společnosti SES ASTRA, již začala tuto novou technologii používat a již zahájila první zkušební přenosy, nebo spustila pravidelné 3D vysílání. Britský provozovatel placeného televizního vysílání, společnost BSkyB, vysílá fotbalové zápasy v 3D formátu do sportovních restaurací a klubů v celém Spojeném království a Irsku od začátku dubna. Francouzský provozovatel placeného televizního vysílání Canal+ oznámil, že svůj první kanál s 3D obrazem spustí v prosinci 2010.

Podrobnější technické a obsahové informace o přenosech na novém zkušebním 3D kanálu na satelitu ASTRA budou zveřejněny později.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).