Hlavní navigace

Šest letadel LiveTV bude monitorovat dopravní situaci v celé České republice

[Tisková zpráva] [Praha, 14. listopadu 2005] - Součástí projektu LiveTV, který se uchází o licenci k pozemnímu digitálnímu televiznímu vysílání v multiplexu C provozovaném Českým Telecomem, bude také zpravodajské a servisní vysílání pod názvem „Televize na cesty“ (TNC). V rámci tohoto zpravodajského formátu bude mimo jiné nad územím České republiky monitorovat bezpečnost a dopravní situaci v důležitých aglomeracích a komunikacích 6 dvoumotorových letadel Piper Seminola vybavených naftovými motory, stabilizovanými kamerami a on-line vysílacím systémem. Diváci tak budou například moci okamžitě z ptačí perspektivy zjistit, jaká je dopravní situace na trase jejich cesty.

Sdílet

Kromě rychlého TV zpravodajství chceme poskytovat divákům i komentovaný dopravní servis. A to buď v našem normálním vysílání nebo na vyžádání jako předplacenou službu prostřednictvím SMS. Předpokládáme, že naše televizní letadla budou hlídkovat nad územím celé ČR od svítání do soumraku a kromě dálniční sítě a velkých aglomerací sledovat i další významné komunikace, uvedl David Dušek, jednatel FTV, spol. s r.o, která je spolu s LiveTV s.r.o. žadatelem o licenci. Dodal, že TNC by měla tento zpravodajský servis provozovat ve spolupráci s policií. Naším cílem je nejen dopravní zpravodajství, ale také pomoc občanům a policii při vyhledávání ukradených vozidel či spolupráce při řešení okamžité bezpečnostní situace. Vzhledem k našemu vybavení budeme schopni policistům často významně pomoci, řekl David Dušek.

TNC bude divákům na vlnách LiveTV poskytovat také okamžité zpravodajství o počasí s detailními daty a zpracováním všech regionů v ČR. Využijeme pro sběr dat síť sportovních letišť a tím zajistíme přesné informace o počasí kdekoliv na našem území, prohlásil David Dušek. Dodal, že TNC má za cíl především zvýšení bezpečnosti na silnicích a prevenci. Kromě on-line zpravodajství z leteckých kamer a rychlé předpovědi počasí plánujeme vybavit 500 automobilistů tzv. ‚černými skříňkami‘ s kamerami a ti by také sledovali bezpečnost a provoz. Pro tyto řidiče vyhlásíme soutěž o zaznamenání největšího piráta silnic, uvedl David Dušek.

V rámci zpravodajství TNC se diváci dozví i o příležitostech pro volný čas, aktuální sněhové zpravodajství a v letní sezóně stav vodních toků a čistotu přírodních i umělých koupališť či obsazenost rekreačních středisek. Nesmíme zapomenout ani na nezávisle provedené testy pneumatik a ve spolupráci s Euro NCAP chceme zveřejňovat detailní výsledky testů všech automobilů, dodal David Dušek.

Televize na cesty bude financována mj. z marketingových zdrojů několika velkých pojišťoven. Chceme využít pro službu občanům finanční prostředky z komerční sféry tak, abychom mohli suplovat některé funkce, které podle nás veřejnoprávní kanály neplní dostatečně, prohlásil Michael Kralert, jednatel LiveTV s.r.o., která spolu FTV o licenci žádá. Podle jeho slov poskytne TNC mnoho pracovních příležitostí s nadstandardními příjmy vysoce kvalifikovaným novinářům. Mohu uvést, že v současné době jsme již zahájili přijímací pohovory s těmi nejlepšími z oboru, dodal M. Kralert.