Hlavní navigace

Šestá Noc filmových nadějí je za dveřmi

[Tisková zpráva] Fanoušci studentského filmu se mohou těšit na další ročník Noci filmových nadějí, která je sezónním vyvrcholením celoroční spolupráce TV Nova a českých a slovenských filmových škol. Pětihodinový maratón snímků mladých tvůrců odstartuje již pošesté pár minut před půlnocí z 9. na 10. dubna 2010 na obrazovkách TV Nova. Ve stejném čase budou filmy promítány i na večírku ve znovuotevřené Malostranské besedě.

Sdílet

Praha 2. dubna 2010 – Již pošesté přinese TV Nova divákům přehlídku snímků začínajících filmových tvůrců. Během jedné filmové noci odvysílá 42 snímků různých žánrů z deseti filmových škol – FAMU Praha, Univerzity Tomáše Bati Zlín, Střední průmyslové školy sdělovací techniky Praha, Akademie Miroslava Ondříčka Písek, Filmové školy Zlín, Soukromé vyšší odborné školy filmové Písek, Vysoké školy uměleckoprůmyslové Praha, Vyšší odborné školy grafické Jihlava, VŠMU Bratislava a Střední školy aplikované kybernetiky Hradec Králové.

Filmy jsou rozděleny do čtyř žánrových kategorií: hraný film, dokument, animovaný film a videoklip. Na své si přijdou milovníci pohádek, detektivních příběhů s netradičními vyšetřovateli, hororů i animovaných grotesek. Stejně jako minulý rok budou i letos udělena dvě ocenění Cena odborné poroty a Cena o divácky nejoblíbenější snímek.

V odborné porotě, která bude hodnotit filmařské dovednosti mladých tvůrců, zasednou režisérka Irena Pavlásková, která je také patronkou šestého ročníku Noci filmových nadějí, filmový kritik Jan Gregor, režisér a kameraman F. A. Brabec, střihač Alois Fišárek a ředitel výroby TV Nova Petr Erben. Porotci vyberou tři nejlepší snímky, kterým budou předány ceny v pořadu Snídaně s Novou. Hlavní cenou je částka 100 000 Kč na další filmovou tvorbu.

Vítězné snímky na Nova Cinema
Cena o divácky nejoblíbenější snímek vzejde z hlasování, které začíná 10. dubna 2010 po skončení vysílání NFN. Diváci mohou hlasovat na stránkách projektu www.nova.cz/noc, kde mohou znovu zhlédnout všechny soutěžní snímky. Vítěz hlasování o divácky nejúspěšnějším filmu získá 10 000 korun. Novinkou tohoto ročníku je, že vítězné snímky v této kategorii budou 13. května 2010 odvysílány na kanálu Nova Cinema.

Proslulý filmový mejdan, určený studentům, pedagogům, novinářům a fanouškům filmové tvorby, se tentokrát bude konat 9. dubna v Malostranské besedě. Hosty budou bavit moderátoři Veronika Forejtová, Tomáš Hauptvogel a Hvězdný reportér Tomáš Kraus. Noc rozproudí DJ Dominik Turza a poprvé sólově zpěvačka Jitka Charvátová..Až do ranních hodin budou moci všichni sledovat projekci studentských filmů na velkém plátně.

O projektu Noc filmových nadějí
Originální projekt komerční televize Nova a nastupující filmové generace se poprvé konal na obrazovkách Novy 2. – 3. 3. 2007. Divácky nejoblíbenějším snímkem se tehdy stal sci-fi thriller Toxymoron Jakuba Hussara, posluchače Filmové akademie MO Písek.

Druhá NFN se konala 17. – 18. 8. 2007 a vítězem diváckého hlasování se stal hraný film Stopař Jiřího Slezáka z Filmové akademie MO Písek.

V pořadí 3. NFN se uskutečnila 22. – 23. 2. 2008. U diváků zvítězil snímek Váha muší od Michala Matouška, Jana Otruby a Martina Smékala z UTB Zlín.

Čtvrtá Noc filmových nadějí se konala ještě v druhé polovině roku 2008, 15. – 16. srpna. Vítězným snímkem se stal videoklip Na stanici polární skupiny Mňága a Žďorp od Jana Bártka a Jana Otruby, studentů UTB Zlín.

V roce 2009 se konala v noci z 20. na 21. 3. pátá NFN. Poprvé byla udělena Cena odborné poroty, kterou získala Aneta Kýrová z FAMU Praha za film Chybička se vloudí. Divácky nejúspěšnějším snímkem, který vzešel z hlasování na nova.cz, byl film Podobizna Miroslavy Boucové z UTB Zlín.

Více informací průběžně naleznete na www.nova.cz/noc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).