Hlavní navigace

Šestá Noc filmových nadějí vzbudila mimořádný zájem

[Tisková zpráva] Šestý ročník Noci filmových nadějí, který se uskutečnil v noci z 9. na 10. dubna 2010 v pražské Malostranské besedě, vyvolal mimořádný zájem návštěvníků v klubu i na webových stránkách projektu.

Sdílet

Praha 12. dubna 2010 – Proslulý filmový mejdan, určený studentům, pedagogům, novinářům a fanouškům filmové tvorby, se tentokrát uskutečnil v prostorách nově zrekonstruované Malostranské besedy, která se skvěle osvědčila jako prostor k pořádání akcí s různým souběžným programem. Noci filmových nadějí se zúčastnilo zhruba 700 hostů. Kromě studentů, pedagogů a tvůrců i zástupci televize Nova v čele s generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Hosty bavili moderátoři Veronika Forejtová, Tomáš Hauptvogel a Hvězdný reportér Tomáš Kraus. Zábavu rozproudili DJ Dominik Turza a poprvé sólově zpěvačka Jitka Charvátová. Projekci studentských filmů na velkém plátně sledovali hosté až do ranních hodin.

Stejně jako v minulém roce budou uděleny Cena odborné poroty a Cena o divácky nejoblíbenější snímek. Vítězné filmy vybrané odbornou porotou a vítězné snímky, které vzejdou z diváckého hlasování, budou vyhlášeny 10. května 2010 v pořadu Snídaně s Novou. Hlavní Cenou odborné poroty je částka 100 000 Kč na podporu další filmové tvorby. Vítěz internetového hlasování, které končí 30. dubna na stránkách projektu www.nova.cz/noc, získá částku 10 000 korun. Vítězné snímky v této kategorii budou odvysílány 13. května 2010 na kanálu Nova Cinema.

Originální projekt komerční televize a nastupující filmařské generace se stal již pošesté sezónním vyvrcholením celoroční spolupráce TV Nova a českých a slovenských filmových škol. Během jediné filmové noci bylo odvysíláno 42 snímků různých žánrů z deseti filmových škol – FAMU Praha, Univerzity Tomáše Bati Zlín, Střední průmyslové školy sdělovací techniky Praha, Akademie Miroslava Ondříčka Písek, Filmové školy Zlín, Soukromé vyšší odborné školy filmové Písek, Vysoké školy uměleckoprůmyslové Praha, Vyšší odborné školy grafické Jihlava, VŠMU Bratislava a Střední školy aplikované kybernetiky Hradec Králové.

Filmy byly rozděleny do čtyř žánrových kategorií: hraný film, dokument, animovaný film a videoklip.

V odborné porotě, která hodnotí filmařské dovednosti mladých tvůrců, zasedli režisérka Irena Pavlásková, filmový kritik Jan Gregor, režisér a kameraman F. A. Brabec, střihač Alois Fišárek a ředitel výroby TV Nova Petr Erben. Více informací průběžně naleznete na www.nova.cz/noc.