Hlavní navigace

Setkání členů mediálních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu PČR s vedením České televize

[Tisková zpráva] Členové mediálních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR se dnes vpodvečer sešli s vedením České televize na Kavčích horách. Management ČT pro ně připravil seminář o současném stavu a výhledech plnění veřejné služby České televize za účasti jejího managementu.

Sdílet

Zasedání se zúčastnili také zástupci Rady ČT.

V úvodu semináře zrekapituloval generální ředitel ČT Jiří Janeček změny v řízení a provozu televize veřejné služby za posledních 2,5 roku a přiblížil její postavení na současném televizním trhu. Vrchní a programový ředitel ČT František Lambert poslance i senátory seznámil s programovou strategií ČT pro rok 2006 a následující období v souvislosti s projektem nových digitálních programů ČT. O digitalizaci vysílání České televize a pohledu na ni v evropském kontextu informoval účastníky setkání vedoucí programu Digitalizace ČT Pavel Hanuš. Všichni pak odpovídali na dotazy poslanců i senátorů, které se týkaly hlavně vysílání ČT v multiplexu A, zpravodajského programu ČT24 a projektu nových programů.

Předseda Stálé komise pro sdělovací prostředky Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jaromír Talíř a předseda Stálé komise pro sdělovací prostředky Senátu Parlamentu ČR Jiří Oberfalzer ocenili transparentní přístup vedení ČT k tomuto setkání a shodli se na tom, že Česká televize jde pod vedením současného managementu dobrým směrem.