Hlavní navigace

Setkání informatiků v Českém Krumlově

[Tisková zpráva]

Sdílet

Setkání informatiků v Českém Krumlově

Praha, 21. července 2005 – Setkání informatiků, Sympózium InterSystems 2005 s podtitulem „O čem informatici sní“, proběhlo ve dnech 20. a 21. června 2005. Více než 15 přednášek a prezentací informovalo o technologických novinkách, produktech a rozvojových plánech pořádající společnosti InterSystems a jejích partnerů. Přítomni byli partneři, vývojáři a uživatelé systémů Caché (post-relační databázová platforma ) a Ensemble (platforma pro rychlou integraci) i odborná veřejnost. Sympózium v Českém Krumlově bylo jedním z 15, které se letos konají po celém světě.

Úvodní přednášky byly věnovány shrnutí vývoje za uplynulý rok, budoucí strategii InterSystems a produktovým vizím. Michael Ihringer, marketingový ředitel pro střední a východní Evropu, hovořil o významu budování partnerské sítě, jehož konečným cílem je vytvoření světové sítě partnerů. „Vztahy mezi partnery a společností InterSystems fungují jako jeden velký virtuální podnik ve světovém měřítku,“ vysvětloval Michael Ihringer a pokračoval: „Zájem o spolupráci potvrzuje fakt, že jen od počátku roku přibylo do partnerské báze společnosti InterSystems 225 nových firem.“ Dále informoval o rekordním růstu obratu a finančních výsledcích za rok 2004.

Michal Tomek, Sales Manager InterSystems B.V., zhodnotil podíl české pobočky na celkové strategii i na výsledcích mateřské společnosti: „Rovněž v České republice roste zájem o spolupráci – v roce 2004 se připojilo pět společností. Počet partnerů, s nimiž InterSystems spolupracuje, dosáhl 40. Kromě ČR se česká pobočka významně podílí také na práci poboček na Slovensku, v Bulharsku, Polsku, Rumunsku a v dalších zemích.“

V odpoledním bloku prvního dne setkání partnerské společnosti prezentovaly řešení a případové studie nasazení technologií Caché, především z oblasti zdravotnictví. Druhý den byl věnován využití databáze Caché a platformy Ensemble v praxi.

Sympózium InterSytems se letos poprvé konalo mimo Prahu – hostitelským městem se stal Český Krumlov. Prezentace a pracovní setkání proběhly ve stylovém hotelu Růže, v prostředí bývalé jezuitské koleje. Kromě pracovní náplně konferenci obohatil také neformální společenský program, kdy účastníci měli možnost závodit na raftech a strávit večer ve středověkém stylu na akci „Rožmberské veselí a mystéria“.

V případě zájmu o další informace, prosím kontaktujte:

PRAM
Patrik Schober
patrik.schober@pram­.cz

O společnosti InterSystems
Společnost InterSystems Corporation (www.InterSys­tems.com) je dodavatelem databázové a Integrační platformy, které umožňují rychlý vývoj a integraci vysoce výkonných transakčních aplikací. Hlavní produkty společnosti InterSystems – post-relační databázová platforma Caché a platforma pro rychlou integraci Ensemble – sdílí výkonné technologie zajišťující konzistentní a efektivní objektovou reprezentaci různorodých programovacích modelů a datových formátů, které eliminují rozdíly mezi objektovými a relačními databázemi. Aplikace vytvořené na platformách společnosti InterSystems se uplatňují ve zdravotnictví, finančních službách a ve státním a veřejném sektoru. Na celém světě je používá více než 4 miliony uživatelů v 88 zemích světa. Pro vývojáře aplikací a integrátory je po celém světě k dispozici 20 regionálních zastoupení a pro všechny produkty společnosti InterSystems je garantována nepřetržitá technická podpora. Společnost InterSystems je v České a Slovenské republice přítomná od roku 1999.

InterSystems B.V.
Vlnitá 31
CZ-147 00 Praha 4
Tel. +420.2.44 46 67 73
Fax +420.2.44 46 82 70
Organizační složka
InterSystem B.V.
Koningslaan 34
NL – 1075 AD Amsterdam