Hlavní navigace

Šetřete časem a energií s novou řadou černobílých multifunkčních zařízení

[Tisková zpráva] Amstelveen, Nizozemsko, 26. srpna 2008: Společnost Canon navazuje na úspěch populární řady multifunkčních zařízení i-SENSYS MF4100 a modelu i-SENSYS MF4270 a uvádí na trh novou produktovou řadu i-SENSYS MF4300. Řada nabízí šest multifunkčních zařízení, z nichž každé poskytuje černobílý tisk a kopírování dokumentů (formát A4) profesionální kvality rychlostí až 22 stran/kopií za minutu.

Sdílet

Díky kompaktnímu designu s nízkým profilem a funkci oboustranného tisku v základní výbavě některých zařízení (v tomto tržním segmentu ojedinělé) nabízí nová řada dokonalé řešení jak pro domácí a osobní kancelářský tisk, tak pro malé podniky. Modely vstupní úrovně MF4320d a MF4330d nabízejí funkčnost 3-v-1 (tisk, kopírování a skenování), přičemž model MF4330d navíc disponuje automatickým podavačem dokumentů na 35 listů. Zařízení MF4340d a MF4350d nabízejí čtyři funkce (tisk, kopírování, skenování a fax) a model MF4350d je také vybaven automatickým podavačem dokumentů na 35 listů. Na vyšší úrovni řady stojí modely MF4370dn a MF4380dn navržené pro malé pracovní skupiny, které poskytují funkčnost 4-v-1 a schopnost síťového provozu. Model MF4380dn s duplexním automatickým podavačem dokumentů na 50 listů zajišťuje oboustranné kopírování, skenování, faxování a tisk.

„Produktová řada MF4300 nabízí širokou sestavu všestranných laserových multifunkčních tiskáren pro uživatele s nejrůznějšími nároky,“ řekl Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging Europe. „S produkty této řady, které nabízejí oboustranný tisk v základní výbavě, přinášíme na trh nový standard.“

Řada MF4300 nabízí:

  • Rychlost tisku 22 str./min (A4); rychlost kopírování 22 kopií/min (A4)
  • Rozlišení tisku až 1200×600 dpi (rozšířené)
  • Barevný skener – rozlišení 9600×9600 dpi (rozšířené)
  • Fax Super G3 se zálohováním obrazových dat (MF4340d, MF4350d, MF4370dn a MF4380dn)
  • Rychlý výtisk první kopie – 9 s a méně
  • Spotřeba energie – pouze 3 W v režimu spánku
  • Žádné zbytečné prostoje díky technologiím zajišťujícím rychlý výstup prvního výtisku
  • Automatický oboustranný tisk
  • Automatický podavač dokumentů na 35 listů (MF4330d, MF4350d a MF4370dn) a duplexní automatický podavač dokumentů na 50 listů (MF4380dn)
  • Praktická kazeta vše-v-jednom pro bezúdržbový provoz

Časová a energetická úspornost
V mnoha osobních a malých kancelářích je tiskárna během pracovního dne často po delší dobu nevyužívána. Všechny tiskárny řady MF4300 jsou mimořádně úsporné – jejich spotřeba energie v režimu odstavení je pouze 3 W. Vedle omezení negativního dopadu na životní prostředí tato skutečnost významně snižuje vynaložené náklady na energii. Téměř okamžitý náběh zařízení z režimu odstavení je možný díky unikátním technologiím Canon, které zajišťují rychlý výstup prvního výtisku (Quick First-Print). Uživatelé tak nemusejí zbytečně ztrácet čas dlouhým čekáním na dokončení tisku.

Technologie fixace on-demand zkracuje zahřívací dobu na minimum – tenká fixační fólie je zahřívána přímo keramickým topným tělískem. Vylepšení řadiče CAPT (Canon Advance Printing Technology) dovolují zvýšení výkonu hostitelského počítače (PC nebo Mac), a tím rychlé zpracování tisku a širší použitelnost. Toner EF (Energy-saving Fine) je zárukou jasné a čisté reprodukce černobílého textu díky vynikající schopnosti vyvíjení a jeho roztavení. Dohromady tyto tři technologie napomáhají mimořádně rychlému výstupu prvního výtisku.

Všechny modely mají certifikaci programu Energy Star. Produkty řady MF4300 s funkcí oboustranného tisku, která přispívá k úspoře papíru, jsou ideální pro kanceláře uplatňující zásady zeleného zásobování (Green Procurement) i jednotlivce, jimž není otázka ochrany životního prostředí lhostejná.

Špičková produktivita
Každé multifunkční zařízení řady MF4300 je navrženo tak, aby poskytovalo maximální produktivitu – oboustranný tisk v základní výbavě najdete hned v několika jejích modelech. Řada zahrnuje zařízení s funkčností 3-v-1 (MF4320d a MF4330d), 4-v-1 (MF4340d a MF4350d) a 4-v-1 se schopností provozu v síti (MF4370dn a MF4380dn), přičemž každé z nich nabízí celou řadu funkcí nepostradatelných pro práci v kanceláři. Podsvícený LCD displej pak maximálně usnadňuje jejich ovládání.

Vlajková loď – model MF4380dn se síťovým rozhraním – je jedním z nejužších multifunkčních zařízení ve své třídě, přesto však na rozdíl od mnoha konkurenčních modelů disponuje duplexním automatickým podavačem dokumentů. Zařízení MF4370dn stejně jako zařízení MF4380dn umožňuje připojení k síti Ethernet a dovoluje tak malým dynamickým pracovním skupinám společné využití tisku, skenování (pod Windows) a faxování (pouze odesílání). Jejich nastavení je jednoduché. Uživatelé a správci sítě mají k zařízení snadný přístup ze standardního webového prohlížeče přes vzdálené uživatelské rozhraní, jehož prostřednictvím ho mohou také monitorovat.

Z velkého počtu modelů řady MF4300 si uživatelé mohou vybrat zařízení s funkcemi, které odpovídají jejich požadavkům – ať jde o malé podniky, pracovní skupiny či individuální uživatele.

Výkon profesionální úrovně
Laserový tisk s rozlišením až 1200×600 dpi zajišťuje ostrý text a kvalitní, čistou reprodukci grafiky. Barevné dokumenty a fotografie lze skenovat v optickém rozlišení až 9600×9600 dpi.

Uživatelé mohou tvořit prohledavatelné PDF soubory a OCR software (Optical Character Recognition), který je součástí balení, převádí tištěný text do praktických editovatelných digitálních dokumentů a zbavuje tak uživatele nutnosti jeho přepisování. Tiskové a skenovací ovladače pro systém Mac lze stáhnout z webu.

Modely s faxovým modemem Super G3 poskytují funkci rychlého a výkonného faxování. Fax disponuje pamětí na 256 stránek, do níž lze faxy ukládat v případě, že dojde papír nebo toner. Zobrazovací technologie Ultra High Quality (UHQ) je zárukou vynikajícího propracování i těch nejjemnějších detailů na dokumentech odesílaných faxem.

Kazeta vše-v-jednom
Zásluhou systému kazety vše-v-jednom je provoz zařízení prakticky bezúdržbový. Uživatel snadno a bez nepořádku vymění kompaktní kazetu, která obsahuje toner, fotoválec a čisticí jednotku. Originální laserové kazety Canon zajišťují vysokou kvalitu výstupu a jsou plně recyklovatelné v rámci recyklačního programu společnosti Canon.