Hlavní navigace

Seznam Chat(a) - nová služba portálu Seznam.cz pro on-line komunikaci

[Tisková zpráva]

Sdílet

Seznam Chat(a) – nová služba portálu Seznam.cz pro on-line komunikaci

Internetový portál Seznam.cz spustil žádanou službu Seznam Chat(a) pro on-line komunikaci – chatování. Seznam Chat(a) na http://chata.sez­nam.cz umožňuje zájemcům konverzovat na internetu pod zvolenou přezdívkou.

Uživatelé služby – chataři – se do služby přihlásí pomocí uživatelského jména a hesla (stejné jako pro Seznam E-mail). Před ostatními uživateli však zůstávají anonymní, protože při prvním přihlášení si zvolí přezdívku, pod kterou pak vystupují. Zvolí si místnost (=téma), do které vstoupí a ve které mohou komunikovat s ostatními. Cokoliv v místnosti uživatel napíše, vidí i ostatní v téže místnosti. Pokud však potřebuje něco sdělit jinému účastníkovi důvěrně, může mu své sdělení „zašeptat“.

Uživatel Seznam Chat(y) má obrazovku po vstupu do vybrané místnosti rozdělenou graficky na několik částí:

  • V horní části jsou záložky pro přecházení mezi jednotlivými místnostmi, ve kterých je uživatel přihlášen, nebo pro přepnutí do menu. Speciální záložkou jsou Osobní zprávy pro kopie došlých osobních zpráv. Záložka Všechny místnosti slouží pro sledování diskuse ve všech místnostech, kde je uživatel současně přihlášen. Záložka Menu umožní návrat do hlavní nabídky Seznam Chat(y).
  • V pravé části obrazovky se zobrazují informace jako lidé (chatující v téže místnosti), místnosti, smajlíci (grafické symboly pro vkládání do textu) a příkazy (textové povely, jež umožňují pokročilému uživateli pracovat se službou rychleji).
  • V prostřední části se zobrazuje diskuse mezi jednotlivými uživateli.
  • Dolní část slouží k psaní textu, který chce uživatel odeslat do diskuse.

Přednostmi Seznam Chat(y) jsou uživatelsky příjemné ovládaní, možnost poslat zprávu více účastníkům Seznam Chat(y) najednou, možnost zaslání osobní zprávy, možnost být až ve čtyřech místnostech najednou (v jediném otevřeném okně) a skutečnost, že menu, nápověda ani jiné stránky se neotvírají do nových oken. Karel Votruba, ředitel obsahu Seznam.cz, ke spuštění nové služby dodává: „Podařilo se nám vyvinout chat výborných parametrů, s řadou ojedinělých funkcí, které zpřístupňují tuto službu i začínajícím uživatelům. Věříme, že nalezne pozitivní ohlas i u příznivců chatování. Seznam Chat(a) vhodně doplní portfolio Seznamu o internetovou komunitou žádanou zábavnou službu.“

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na www.seznam.cz, se 116 miliony zhlédnutých stránek (údaj za červen 2001). Nabízí uživatelům zdarma širokou škálu praktických služeb: Seznam.cz – katalog a vyhledávání, Můj Seznam – zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz – internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam SMS bránu, Sweb – webhosting ve variantách Sweb Profi a Sweb Light, Seznam Mapy, Seznam Lidé – vyhledávání lidí, Seznam Software – nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník, Seznam Práce, Seznam Reality a nově Seznam Chat(a). Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. naleznete na http://firma.sez­nam.cz/tisk.html.

Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:
Ing. Dagmar Haltmarová
PR & Marketing Manager Seznam.cz, a.s.
e-mail: dagmar@firma.sez­nam.cz
tel.: 02 / 57 31 31 81, fax: 02 / 57 31 31 86, mobil : 0606 726 313