Hlavní navigace

Seznam.cz a 3GVision přinášejí novou Seznam čtečku QR kódů

[Tisková zpráva] Česká republika, 15.2.2010 – Seznam.cz, česká portálová jednička a 3GVision, vedoucí světový výrobce technologie na skenování čárových kódů pro mobilní telefony oznámili partnerství, které umožní rychlý a jednoduchý přístup k mobilním službám Seznamu. Dohoda mezi Seznam.cz a 3GVision poskytne příležitosti k dalšímu vývoji řešení pro mobilní čtečky čárových kódů a služeb pro rychle rostoucí trh českého mobilního internetu.

Sdílet

Na základě této spolupráce nabídnou oba partneři kompletní rebrandovanou verzi QR čtečky v barvách a s popisem Seznamu včetně české lokalizace. Čtečka bude dostupná pro většinu mobilních telefonů z celé škály platforem, jako je Java, Symbian, Windows Mobile včetně iPhonu a Androidu.

Seznam QR čtečkou získají uživatelé Seznamu rychlý a pohodlný přístup k mobilnímu obsahu a to přiložením mobilu s fotoaparátem ke 2D čárovému kódu. Ten je možné vidět např. u loga firem, zboží, na billboardech, plakátech nebo webových stránkách. Přečtením tohoto kódu Seznam QR čtečkou dostávají uživatelé nejnovější zprávy, informace o sportu a počasí, dále pak přístup k lokalizovaným mapám, videu, zvláštním cenovým nabídkám nebo turistickým informacím.

3GVision
Firma 3GVision je celosvětový průkopník a vedoucí hráč v oblasti technologických řešení mobilních čárových pro uživatele mobilního Internetu. Od roku 2002, 3GVision poskytla více než 150 miliónům mobilních telefonů svou 1D/2D čtečku čárových kódů pro výrobce mobilních telefonů jako např. Nokia, Samsung, LG, Sony Ericsson a Motorola; a většinu Japonských prodejců mobilních telefonů včetně Sharp, NEC, Kyocera a Toshiba. 3GVision je tak dnes již v Japonsku „de facto“ průmyslovým standardem na prvním plně rozvinutém trhu mobilních čárových kódů na světě.

Seznam.cz
Nejnavštěvovanější český internetový vyhledávač, jehož služby denně využívá kolem 2,4 milionu uživatelů. Od roku 2007 přináší na český trh také mobilní verze svých služeb a to pro více než 1900 typů mobilních telefonů a pro koncové zákazníky všech tří mobilních operátorů (O2, Vodafone ČR a T-Mobile). Mezi nejpopulárnější mobilní služby Seznamu v současné době patří Email, hledání a Lidé.cz. Na mobilních službách uživatelé měsíčně zobrazí 65 mil. mobilních stránek při 13 mil. návštěv. Více o mobilních službách Seznamu na www.smobil.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).