Hlavní navigace

Seznam.cz nabízí nově Sweb Profi - profesionální webhosting

[Tisková zpráva]

Sdílet

Seznam.cz nabízí nově Sweb Profi – profesionální webhosting

Sweb Profi je nová služba poskytující všem uživatelům Seznam Swebu možnost využít profesionálního garantovaného webhostingu a dalších produktů usnadňujících podnikání na internetu. Sweb Profi je společným projektem společností Seznam.cz a Globe Internet.

Sweb Profi nabízí

  • Profesionální webhosting: Znamená garantované umístění www stránek na adrese www.názevfirmy.cz (nebo .com, .net, .org) s pravidelným zálohováním a nonstop technickou podporou. Tato služba je plně použitelná pro podnikatele a menší firmy. Její uživatel získá bezplatnou registraci libovolné domény a 100 MB diskového prostoru na vlastní doméně
  • 10 + 1 e-mailovou schránku na vlastní doméně s webovým přístupem
  • Profesionální virtuální obchod GESTO
  • Provoz W@P stránek na adrese wap.názevfirmy.cz.

Samozřejmostí je denní zálohování obsahu, včetně databází, a zákaznická podpora 24 hodin denně po sedm dní v týdnu. Každý uživatel služby Sweb Profi navíc získá zdarma reklamu v hodnotě 3.000,– Kč a 5.000.- Kč při prodloužení o další rok na serveru Seznam.cz.

Správa stránek je možná přes FTP, nebo zabezpečeným přístupem přes službu WebDAV. Sweb Profi umožňuje provoz skriptů (PHP, PERL a další), databází MySQL včetně webového rozhraní pro jednoduchou administraci.

Na adrese www.sweb.cz bude přístup k oběma variantám služby webhostingu – jak k placené profesionální službě Sweb Profi, tak i k www rozhraní služby Sweb Light. Ta umožňuje umístění www stránek pro jednotlivce a nevýdělečné organizace. Jde o službu zdarma na adrese http://sweb.cz/u­zivatelske-jmeno, leč bez garance zálohování a pouze s e-mailovou technickou podporou. Nabídku služeb Sweb Profi a Sweb Light na www.sweb.cz logicky doplňuje placená služba Sweb Domény. Umožňuje registraci vlastní internetové adresy (např. www.jméno.com), a to ve většině evropských a světových národních i nadnárodních domén. Služba Sweb Domény je realizována prostřednictvím serveru DOMENY.CZ společnost Globe Internet.

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na www.seznam.cz, se 120 miliony zhlédnutých stránek v květnu 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz – katalog a vyhledávání, Můj Seznam – zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz – internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam SMS bránu, Sweb – webhosting ve variantách Sweb Profi a Sweb Light, Seznam Mapy, Seznam Lidé – vyhledávání lidí, Seznam Software – nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník, Seznam Práce a nově Seznam Reality. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Globe Internet, s.r.o., založena v roce 1996, nabízí komplexní internetové služby od registrace domén, provoz virtuálních serverů, webdesign a development aplikací, reklamu, vývoj aplikací, online platby a e-podpisy. Společnost má nyní 55 zaměstnanců a byla identifikována jako největší webhostingová společnost v České republice.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. a fotografie naleznete na http://firma.sez­nam.cz/tisk.html.
Informace o službách společnosti Globe Internet, s.r.o. naleznete na http://globe.cz

Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:
Ing. Dagmar Haltmarová, PR & Marketing Manager Seznam.cz
e-mail: dagmar@firma.sez­nam.cz
tel.: 02 / 57 31 31 81, fax: 02 / 57 31 31 86, mobil: 0606 / 726 313