Hlavní navigace

Seznam.cz nasadil vlastní verzi Skliku

[Tisková zpráva] Očekávaná změna v provozování reklamního systému Sklik je tady. Od 1. února běží nová aplikace Skliku na www.sklik.cz přímo ze Seznamu. Kampaně klientů Skliku probíhají bez přerušení a data v nich se průběžně aktualizují.

Sdílet

Reklamní systém Sklik provozovala od jeho spuštění v roce 2007 společnost Jyxo,s.r.o. Obsluhovala výdej reklamních kampaní i aktualizaci dat. Jenže další rozvoj PPC ukázal dynamičnost tohoto reklamního formátu na trhu a vedl Seznam stále více k vlastním vizím o fungování Skliku. Ty v loňském roce vyústily do přípravy vlastního reklamního systému.

Během jedenácti měsíců se vývojovému týmu Skliku podařilo v Seznamu vytvořit vlastní aplikaci pro správu PPC kampaní a spolu s ní i nové uživatelské rozhraní pro klienty Skliku. Podobně roysáhlý vývojový projekt nebyl v Seznamu nikdy předtím realizován.

„Podílel se na něm tým, který má zkušenosti z jiných velkých projektů a pomoc poskytli i výzkumníci fulltextu a kolegové z mapového týmu. To, že jsme projekt spustili přesně, jak jsme si naplánovali, je i jejich úspěch.“ říká na adresu vývoje Jiří Chomát, tvůrce nové aplikace a současný produktový manažer Skliku.

Nová verze Skliku nepřináší na první pohled žádné změny jak v nastavení, tak ve správě kampaní. Snaha vývojového týmu byla vytvořit novou aplikaci tak, aby klienti mohli pohodlně pokračovat ve stávajících PPC kampaních, aniž by museli cokoliv měnit.

Nový reklamní systém Sklik byl nasazen v neděli 31. ledna – od toho dne plynule vydává inzeráty cílené na zadaný dotaz a na text internetové stránky. Oproti staré verzi však systém rychleji reaguje na změny v kampaních, jinak řadí inzeráty, optimalizuje denní rozpočet klienta a má i další nové funkce

Další plány Skliku jako nejdynamičtějšího reklamního systému na současném online trhu, se zaměřují především na posílení kontextového cílení v PPC kampaních a na další důležité funkce pro agentury a přímé inzerenty. Zcela novou nabídkou Skliku bude rozšíření kontextové sítě i pro externí partnery. Tyto novinky se však v nové verzi Skliku objeví nejdříve v létě 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).