Hlavní navigace

Seznam.cz představuje mobilní mapy, které pracují s aktuální polohou

[Tisková zpráva] Česká portálová jednička Seznam.cz přichází s novou mobilní aplikací, která usnadní orientaci i přístup k informacím, které zrovna hledáte. Aplikace Mapy.cz, která je nyní k dispozici pro iPhone, ukazuje body zájmu na základě vaší aktuální polohy.

Sdílet

Nová aplikace umožňuje propojení mapových podkladů s databází Firmy.cz, a to na základě aktuální polohy uživatele. Nejbližší restaurace, bankomaty, úřady aj. je tak možné zobrazit i s kompletními informacemi z firemního zápisu. Tato novinka je zatím dostupná pouze pro iPhone. Pro všechny ostatní typy mobilních telefonů jsou stále k dispozici stávající mobilní mapy, které znáte z m.mapy.cz

„Vydáním aplikace jsme neskončili,“ říká Lukáš Pulda, produkt manažer Seznam.cz. „Chceme reagovat na podněty našich uživatelů a na základě jejich zpětné vazby aplikaci dále vylepšovat. Zároveň ji chceme postupně rozšiřovat o další funkce a pracovat na ještě kvalit­nějším vyhledá­vání,“ dodává. 

Mapy.cz pro iPhone jsou nyní k dispozici ke stažení v Appstore na adrese http://itunes­.apple.com/cz/ap­p/mapy-cz/id41141102­0?mt=8. V nejbližší době představí Seznam.cz aplikaci také pro dotykový Symbinan a do půl roku bude verze pro Android. 

Aplikace Mapy.cz využívá plnohodnotné mapové podklady, které znáte z www.mapy.cz. Pro mobilní telefony jsou tak nyní k dispozici všechny aktuální mapové vrstvy – základní, letecká, turistická i historická. Například využitím cyklotras či turistických značek může být nyní díky lokalizaci nová aplikace praktickým pomocníkem na cestách.