Hlavní navigace

Seznam.cz QR čtečka - rychlý skok do světa mobilního internetu

[Tisková zpráva] Nová mobilní aplikace pro rychlý vstup z offline prostředí do mobilního internetu je na světě. Seznam.cz nabízí ke stažení svoji QR čtečku a to na mobilní adrese m.seznam.cz/qr.

Sdílet

Seznam.cz QR čtečka je aplikací nabízející komunikaci prostřednictvím QR kódů, která vznikla ve spolupráci se zahraničním partnerem, společností 3GVision. Slouží ke čtení nejen QR kódů, ale i Data Matrix kódů. Čtečka je dostupná pro více než tři stovky typů mobilních telefonů, jedinou nutností pro její stažení je telefon s fotoaparátem.

QR a další typy kódů
Kódy mohou přenášet informace nejrůznějšího typu – odkazy na mobilní internetové stránky, vizitky, číselné informace (např. tel. číslo), odkazy na videa a další. QR kódy jsou široce využitelné jako součást reklamních kampaní na podporu produktu i brandu. Zcela unikátně propojují offline prostředí s online světem, takže mohou vhodně doplňovat např. tištěný článek v časopise s online informací na webu.

Technologie QR kódů vznikla již v polovině 90 let v Japonsku. V současné době jsou schváleným standardem nejen v Evropské unii, ale po celém světě. Na českém trhu jsou v různých podobách k vidění v marketingové komunikaci firem nebo ve standardní korespondenci některých státních institucí.

QR kódy na Seznamu
V komunikaci Seznam.cz se QR kódy objevují poprvé v roce 2008, kdy se stávají součástí marketingové podpory mobilních služeb. Objevují se také v katalogu Firmy.cz v placených firemních zápisech. V letošním roce Seznam.cz branduje vlastní QR čtečku, která poprvé přivádí QR kódy ke všem uživatelům mobilních služeb Seznamu a nabízí jejich široké využití.

Další službou Seznamu, která QR kódy aktivně využívá, jsou Sreality.cz, kde QR kódy umožňují uložit do mobilu odkaz na mobilní verzi inzerátu k vybrané nemovitosti. Uplatnit QR kódy uvažuje Seznam.cz v budoucnu také na Zboží.cz, kde by kódy zpřístupnily podrobné informace o výrobku, jeho dostupnost nebo kontaktní údaje na prodejce. Podobně se QR kódy objeví také v chystaném projektu Sdovolená.cz, který Seznam.cz uvede na trh na podzim letošního roku.

„Tento způsob komunikace dává řadu zcela nových možností, tou nejzásadnější je však rychlé propojování offline světa s mobilním internetem,” říká Jiří Zika, produktový manažer Seznam.cz. “Pro další roky mohou být QR kódy zajímavou podporou podnikání českých firem i zábavou pro běžné uživatele internetu.”