Hlavní navigace

Seznam.cz se omlouvá za další neočekávaný výpadek části emailové pošty

[Tisková zpráva] Emailová pošta portálu Seznam.cz byla v noci z úterý 18.7. na středu 19.7. postižena havárií na jednom z Eboxů, který zajišťuje provoz zhruba 200 tisíc emailových schránek (4% všech emailových schránek Seznamu). Ty jsou v současné době nefunkční a portál Seznam.cz začal neprodleně s obnovou dat ze zálohy.

Sdílet

Na rozdíl od nedávného výpadku elektrického proudu v serverovně provozované firmou TTC Teleport, je tato nehoda způsobena jinou příčinou a Seznam.cz se za ni všem postiženým uživatelům velice omlouvá.

Emailová pošta Seznamu běží v serverově na cca třiceti serverech (Eboxech). Ty obsahují každý několik desítek disků s uloženými daty. Jeden server obsluhuje cca 200 tisíc emailových schránek (4% všech aktivních emailových schránek Seznamu). Ty byly tentokrát vyřazeny z provozu kvůli opakované závadě v diskovém poli jednoho serveru. Příčinu této nehody zatím zjišťují technici Seznamu.

Seznam.cz byl o situaci informován během noci a proto začal neprodleně s obnovou dat ze zálohy. Pošta uživatelů se neztratila, jediný problém budou uživatelé mít (podobně jako v předchozím případě) s adresáři. Uživatelé nyní dostávají své schránky otevřené, avšak prázdné. Původní data jsou do nich transportována ze zálohy – proces bude podle prvních odhadů trvat 3 dny.

Všem zhruba 200 tisícům uživatelům se Seznam.cz ještě jednou omlouvá za potíže vzniklé v důsledku technické závady. Zároveň přijímá nezbytná technická opatření, mezi něž patří např. zvýšení hardwarové redundance.

Další informace pro uživatele poskytuje Seznam.cz na tel. 234 694 430 nebo 720 365 645.