Hlavní navigace

Seznam.cz umožňuje uživatelům on-line přístup k vícejazyčnému slovníku

[Tisková zpráva]

Sdílet

Seznam.cz umožňuje uživatelům on-line přístup k vícejazyčnému slovníku

Společnost Seznam.cz, a.s. v těchto dnech spustila novou službu Seznam Slovník. Jde o mimořádně kvalitní elektronický překladový slovník s rozsáhlou slovní zásobou a jednoduchým ovládáním. Umožňuje obousměrný překlad mezi češtinou a pěti nejpoužívanějšími jazyky – angličtinou, němčinou, francouzštinou, italštinou a španělštinou.

Slovník je určen pro nejširší veřejnost, ale uspokojí i profesionální překladatele. Vždyť jak by ne? Slovní zásoba slovníku v současnosti zahrnuje 370 000 slov (pár originál – překlad) pro angličtinu, 400 000 slov pro němčinu, 110 000 pro francouzštinu, 100 000 pro španělštinu a 90 000 slov pro italštinu. Slovník je týmem profesionálních překladatelů neustále aktualizován a jeho výhodou je bezesporu i zařazení termínů z oborů techniky, práva, medicíny a obchodu. Uživatelům internetu teď stačí zadat jedinou adresu – http://slovnik­.seznam.cz – a nemusí složitě vyhledávat na nejrůznějších internetových adresách jednotlivé nebo specializované překladové slovníky. Odkaz na slovník uživatelé portálu Seznam.cz naleznou pochopitelně i na hlavní stránce http://www.sez­nam.cz. Jan Čapka, produktový manažer služby Seznam Slovník, navíc doplňuje: „Slovník budeme pochopitelně rozvíjet – v přípravě je obousměrný překlad mezi češtinou a ruštinou. Oproti konkurenčním produktům Seznam Slovník vychází vstříc i těm roztržitějším mezi námi. Pokud kupříkladu zadáte výraz k překladu s překlepem, zaměníte ‚i‘ a ‚y‘ nebo vynecháte zdvojenou hlásku, slovník inteligentně nabídne překlad nejbližšího podobného výrazu.“

On-line slovník na portálu Seznam.cz je výsledkem spolupráce společností Seznam.cz a REWIN.

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na http://www.sez­nam.cz, s více než 82 miliony shlédnutých stránek v říjnu 2000. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb – katalog a vyhledávání, zpravodajství Seznam Dnes včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů a kurzů měn, internetový magazín Novinky.cz, e-mail, webhosting, mapy, vyhledávání lidí a nově I slovník. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

REWIN je česká firma, která se zabývá tvorbou a prodejem počítačových slovníků a univerzálního ovladače klávesnice pro použití pod Windows 95/98/NT a 2000.

Všechny tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. naleznete na adrese http://reklama­.seznam.cz/tis­k.html. Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:

Ing. Dagmar Haltmarová, Public Relations Manager Seznam.cz
e-mail: dagmar.haltma­rova@firma.sez­nam.cz
tel.: 02 / 57 31 31 81, fax: 02 / 57 31 31 86, mobil : 0606 726 313