Hlavní navigace

Seznam Firefox - prohlížeč pro bezpečné brouzdání na netu

[Tisková zpráva] Seznamáckou verzi oblíbeného prohlížeče Firefox 2 si na adrese firefox.seznam.cz mohou uživatelé stáhnout od začátku letošního roku. Americká společnost Mozilla Corporation upravila svůj rychlý a bezpečný prohlížeč Firefox 2 poprvé také pro uživatele českého Seznamu.

Sdílet

Bezpečí na internetu
Hlavními přednostmi Firefoxu je bezpečné brouzdání po webových stránkách. Firefox nedovolí žádné webové stránce stáhnout, nainstalovat a spustit program bez výslovného souhlasu uživatele. Tím jednoznačně chrání uživatele před spywarem a viry.

Firefox rovněž obsahuje aktualizační systém, který automaticky kontroluje, zda uživatel používá poslední verzi programu. Pokud ne, upozorní na sebe a nabídne (pokud je k dispozici) bezpečnostní aktualizaci.

Celosvětově je Firefox oblíbený jak u běžných uživatelů, tak třeba u tvůrců webových stránek. Dočkal se desítek milionů stažení. „Z důvodu lepší bezpečnosti a velké uživatelské přívětivosti doporučujeme Firefox i našim uživatelům, kteří se obrací na helpdesk, “ říká Martin Havlíček, vedoucí technické podpory Seznamu.

Novinky Firefoxu 2
Firefox 2 přináší uživatelům několik novinek, například kontrolu pravopisu, integrované vyhledávání s našeptávačem nebo vylepšenou podporu pro webové kanály (RSS). Seznamácká verze navíc obsahuje i rozcestník po službách Seznamu a novu domovskou stránku http://www.sez­nam.cz/firefox.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).