Hlavní navigace

Sharp AQUOS RD2E – HD ready televize nejvyšší úrovně

[Tisková zpráva] Sharp představuje novou řadu LCD televizí AQUOS RD2E, která přináší špičkovou kvalitu do světa televizí s vysokým rozlišením v kombinaci se 100Hz technologií. Nová LCD TV nabízí vyváženou kombinaci obrazově pokročilé HD ready technologie s elegantním designem. Všechny modely řady RD2E navíc obsahují integrovaný DVB-T tuner a jsou nabízeny v rozsahu úhlopříček 32, 37 a 42 palců.

Sdílet

Praha, 2. dubna 2007. Nová série AQUOS RD2E je nejnovější přírůstek do rodiny HD ready LCD televizí se 100Hz technologií. S touto LCD TV každý obrázek zůstává viditelný až do okamžiku zobrazení následujícího. Pokud lidské oko sledovalo jednotlivé obrázky na televizi s 50 Hz technologii, která se doposud používala, byl celkový dojem místy ochuzen o ostrost obrazu. Aby k tomuto nedocházelo je počet snímků za sekundu zdvojnásoben, zvýšením obnovovací frekvence z 50Hz na 100Hz. 100Hz technologie tak vytváří přerušované obrázky, každý vytvořený z dvou původních obrázků a navíc eliminuje pauzy mezi nimi, takže jeden obrázek je hladce následován dalším. Výsledkem je podstatně jasnější obraz s plynulejším pohybem obrazu.

Další pokročilá technologie truD HD (plynulé přehrávání videozáznamu) eliminuje rozmazaní a trhanost obrazu při rychlejších pohybech, což zaručuje, že dokonce velmi rychlé sportovní a akční scény jsou reprodukovány mnohem plynuleji a přirozeněji.

Společně s dynamickým kontrastním poměrem 10 000:1, rychlostí odezvy 4 milisekundy, integrovaným DVD-T tunerem a analogovým tunerem AQUOS RD2E umožňuje výborný příjem digitálního a analogového televizního signálu. Dvě HDMI připojení, dva SCART konektory a všechny obvyklé video a audio rozhraní zajišťují, že nový AQUOS LCD TV bude pracovat optimálně jak s novou, tak se starou generací periferních zařízení. Úhlopříčky 32, 37 a 42 palců nabízejí možnost výběru vhodné velikosti obrazovky pro jakýkoliv obývací pokoj.

Úzký čelní panel nabízí atraktivní vzhled díky elegantnímu designu ve stylu leštěného piána, v jehož spodní části je ukrytý vysoce kvalitní audio systém. Modely řady RD2E tak svým vzhledem připomínají řadu Sharp XD1E, která nedávno vyhrála “iF product design award 2007”.

Nová řada RD2E od Sharpu nenabízí pouze vynikající obrazové možnosti a pokročilou HD ready technologii, ale také (a především) atraktivní ceny.Další informace naleznete na webových stránkách společnosti: http://www.sharp.cz