Hlavní navigace

Sharp na veletrhu IFA představí nové vlajkové lodě ze své flotily LCD televizí

[Tisková zpráva] Plné HD rozlišení, integrované HDTV tunery a 160 GB harddisk – to vše přináší prémiová řada AQUOS HD1E, sestávající ze dvou modelů o velikostech úhlopříčky 46 a 52 palců, kterou SHARP, průkopník LCD technologie, oficiálně představí na mezinárodním veletrhu IFA 2007. Do obývacích pokojů míří nové vlajkové lodě Sharpu coby záruka špičkového zážitku, a to díky rychlé době odezvy pouhých 4 milisekund a dvojici HDTV tunerů. Dynamický kontrastní poměr 15 000:1 a 100 Hz technologie pak zajišťují optimální sledování křišťálově čistého obrazu.

Sdílet

Praha, 31. července 2007. Novými typy LCD televizorů AQUOS LC-46HD1E a LC-42HD1E, se Sharp opět prezentuje jako lídr v oblasti LCD technologií a hnací motor prudce se rozvíjejícího HDTV odvětví. Televizory se vyznačují uhlopříčkami 46, respektive 52 palců (117 a 132 cm) a plným HD rozlišením (1920×1080 pixelů). HDTV je tak možné sledovat na nových AQUOS modelech v plné 1080p kvalitě. Sharp vybavil tyto velkoformátové ploché TV nejmodernější LCD technologií ze své továrny na výrobu LCD panelů 8. generace Kamejama II, která začala s produkcí tepve v srpnu 2006.

Sharp eliminoval efekty tzv. „duchů“ na obrazovce zdvojnásobením zobrazování počtu snímků až na 100 Hz prostřednictvím interpolace. LCD TV zobrazuje vždy pouze jeden snímek, a to tak dlouho, dokud nenásleduje další. Doposud běžně používanou frekvenci zobrazování snímků 50 Hz nevnímá lidské oko 100% ostře. Z toho důvodu je počet snímků za sekundu zdvojnásoben z 50 Hz na 100 Hz. Pro nové 100 Hz televize Sharp to znamená, že jeden snímek se nezobrazuje 8, ale pouze 4 milisekundy. 100 Hz technologie využívá interpolaci (vložení) k vytváření takzvaných „přechodných obrazů“ ze dvou původních. Navíc se díky této technologii eliminují odmlky mezi obrázky, takže za jedním snímkem plynule následuje bez přerušení další. Dokonce i při rychlých pohybech kamery nebo při sportovních přenosech zůstává obraz pronikavě ostrý s oslnivými barvami.

Aby se rychlé akční scény nezobrazovaly pouze ostře, ale také bez vibrujících efektů, snížil Sharp dobu odezvy nových LCD TV na 4 milisekundy, což zaručuje že video hry a akční scény budou ještě zábavnější. Mimoto, díky technologii truD HD, integroval Sharp do nových Full HD televizorů celou skupinu technologií pro korekci obrazu, což optimalizuje obraz a reprodukci barev.

Díky dynamickému kontrastnímu poměru 15 000:1 (statický – 3000:1) produkuje displej jasně separované barvy a ostrý kontrast. Sharpem nově vyvinuté podsvícení několika vlnovými délkami již zobrazuje 95% zobrazitelného NTSC barevného spektra. To například způsobuje, že odstíny kůže se zobrazují přirozeněji a jemné barevné rozdíly vypadají lépe. Jas se navíc automaticky přizpůsobuje světelným podmínkám v místnosti díky funkci Optical Picture Control (OPC). Tím je zajištěna ideální reprodukce obrazu, přičemž spotřeba energie je redukována na minimální úroveň.

Nové televizory HD1E mohou také nahrávat programy v digitální kvalitě bez jakéhokoli externího zařízení, neboť integrovaný hard diskový rekordér nabízí 160 GB prostoru pro filmy, oblíbené televizní seriály či fotografie.

Díky čtyřem integrovaným tunerům pro příjem DVB-C, DVB-S, DVB-T a analogového TV signálu jsou nové vlajkové lodě AQUOS LCD dobře vybaveny pro všechny typy využití v televizní budoucnosti. Množství rozhraní z nich dělá víceúčelová zařízení pro všechny běžné periférie. Rozhraní USB počítá s přímým připojením kamery nebo USB flash pamětí. Kromě dvou High Definition Multimedia Interface (HDMI) pro reprodukci digitálního obrazu a zvukových signálů se televizory řady HD1E vyznačují spoustou video a audio rozhraní.

Kvalitní audio systém s digitálním zesilovačem a výkonem 2×15 wattů je zárukou zvuku v kvalitě Virtual Dolby Surround. Jasná reprodukce hlasových sekvencí je zprostředkovaná funkcí Clear Voice. Při reklamách funkce Automatic Volume Control (AVC) automaticky redukuje hladinu zvuku na úroveň sledovaného filmu nebo pořadu. Pokud se HD1E připojí k externímu systému, reproduktory televizoru lze zcela oddělit.

Design nových televizorů řady HD1E je stejně mimořádný jako jejich technické vlastnosti. Rám TV má jemnou karbonovou strukturu. Hrany předního panelu jsou zapuštěny do úzkého rámu ze saténově leštěného hliníku. Odnímatelný audio systém instalovaný pod skříní televizoru je téměř nepostřehnutelný. Vzhled skříně televizoru v empírovém stylu a sofistikované materiály pak dělají z obou modelů řady HD1E opravdový unikátní kus nábytku ve vašem obýváku.

Snadné používání je zajištěno díky multi-funkčnímu dálkovému ovládání s LCD displejem a podsvícenými tlačítky. Lesklý kryt má štíhlý tvar a skvěle padne do dlaně. Pomocí funkce AQOUS-link mohou být ovládána všechny zařízení vybavená AQUOS linkem. Televizory řady HD1E lze umístit na stojan nebo na stěnu.