Hlavní navigace

Sharp nabídne 20 nových AQUOS LCD televizorů ve třech sériích

[Tisková zpráva] Praha, 28. ledna 2008. Společnost Sharp od 1. března letošního roku postupně představí 20 nových AQUOS modelů ve třech sériích s obrazovkami od 20V do 52V*1 palců, určené pro japonský trh. Všechny modely ve třech nových řadách (X, E a D) mají LCD panely vyrobené v továrně Kameyama. Tyto panely jsou založeny na technologii firmy Sharp Advanced Super View LCD umožňující sledování televize i za velmi jasných světelných podmínek. Všechny modely také podporují AQUOS Familink*2 pro snadné ovládání připojených audio/video zařízení a nabízející nejlepší energetickou účinnost*3.

Sdílet

V poslední době dochází k přechodu od analogového televizního vysílání k digitálnímu. Spolu s touto změnou neustále vzrůstá poptávka po LCD televizích s velkými úhlopříčkami nabízejícími plné rozlišení a vysoký stupeň kompatibility. Ještě větší boom je očekáván při příležitosti letních olympijských her, které se uskuteční v letošním roce v Pekingu. V této situaci celková suma prodaných AQUOS LCD televizí, které byly poprvé představeny v lednu 2001 jako „Televize pro 21. století“, už v Japonsku překročila 10 miliónů kusů*4.

Předpokládá se, že nárůst poptávky přinese ještě větší rozlišení v požadavcích na nové televize. Nepůjde jen o nahrazení starých CRT televizorů moderními plochými modely, ale také o nahrazení první generace LCD televizí novějšími typy a také vzroste poptávka po druhém přístroji do domácností. Jako odpověď na tyto trendy Sharp přichází hned s trojicí nových řad. AQUOS televize nabízejí tradičně špičkovou kvalitu obrazu a zvuku, atraktivní design a minimální vliv na životní prostředí. Jsou dostupné v široké škále modelů a velikostí, od obřích kousků, přes televize na stěny obývacích pokojů, druhé televize pro ložnice, kuchyně a dětské pokoje až po televize kombinované s monitory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).