Hlavní navigace

SHARP postaví první továrnu desáté generace na LCD televize a největší továrnu na výrobu solárních článků na světě

[Tisková zpráva] Japonská technologická společnost Sharp začne v závěru letošního roku stavět v Sakai blízko Osaky (Japonsko) nejmodernější továrnu na LCD televize na světě. Průmyslový komplex pokrývající plochu větší než 1 milion čtverečních metrů bude vedle továrny na tenké solární články obsahovat také prostory pro dodavatele.

Sdílet

Kombinací nejmodernějších továren s vertikálně integrovanou produkcí Sharp demonstruje své vůdčí postavení inovátora na trhu budoucnosti: spotřební elektroniky a obnovitelných energií.

Praha, 24. srpna 2007. Sharp je vedoucí technologická společnost, je tahounem inovací v LCD TV technologiích a světově největší výrobce solárních panelů. Obě oblasti v současné době zaznamenávají nejvyšší růst a jsou hlavním předmětem zájmu vynálezce LCD televizí.

Stavbou první továrny desáté generace na LCD panely a největší továrny na tenké solární panely v Sakai (prefektura Osaka) společnost kombinuje obě technologické oblasti a zakládá „průmyslový park pro 21.století“. Zde aplikované technologie jsou stejné, jak pro výrobu LCD panelů, tak pro výrobu tenkých solárních článků. Výhodou kombinovaného využití materiálu a strojů je synergický efekt, z kterého těží výroba tenkých solárních článků i LCD panelů.

Kromě dvou nejmodernějších továren se v 1,27 milion čtverečních metrů velkém průmyslovém parku najde místo i pro dodavatelské firmy podporující celý výrobní proces a také pro další infrastrukturu, což samozřejmě šetří čas a náklady. Díky vertikálně integrované metodě výroby se minimalizuje produkce CO2 emisí, čímž Sharp prakticky podporuje své tvrzení, že je společností přátelskou k životnímu prostředí. Továrna na výrobu LCD panelů bude první továrnou na světě vyrábějící LCD skla o velikosti 8,7 čtverečních metrů (2 850 mm x 3 050 mm). Tato LCD skla budou o 60% větší než v současnosti používaná v Kameyamě II – továrně Sharpu osmé generace a může z nich být vyrobeno např. 6 kusů 60-ti palcových nebo osm 50-ti palcových LCD panelů. Ve stejné době bude hned vedle LCD továrny postavena největší továrna na výrobu solárních panelů na světě. Sharp po mnoho let vládne světovému trhu ve výrobě solárních článků a modulů a je jedním z hlavních propagátorů využívání solární energie po celém světě.

Kromě polykrystalických a monokrystalických solárních článků vyrábí průkopník používání solární energie také tenké solární články, které jsou obzvláště výkonné a mají velkou kapacitu. V nové továrně Sharp zahájí masovou výrobu těchto solárních článků a plánuje produkci o objemu 1 000 megawattů za rok.

Konstrukční práce na nových továrnách budou zahájeny v listopadu tohoto roku. Zahájení výroby je plánováno na březen 2010.