Hlavní navigace

Sharp představí na výstavě Home Cinema Praha 2009 své nové LCD televize s plným LED podsvícením

[Tisková zpráva] Na letošním veletrhu IFA v Berlíně představil Sharp nové modely LCD televizí s plným LED podsvícením a nejmenší sptřebou energie na světě. Tyto dvě nové řady LE700E a LE600E si můžete prohlédnout na výstavě Home Cinema Praha 2009, která proběhně ve dnech 15. – 17. října 2009 v kongresových centrech komplexu hotelu Angelo / Andel´/ Suites na Smíchově.

Sdílet

Praha, 13. října 2009. Pátý ročník největší oborové výstavy na téma domácí zábavy a spotřební elektroniky Home Cinema Praha 2009 se koná v tradičním podzimním termínu a společnost Sharp na ní opět představí své nejnovější produktové řady, které budou vystaveny v salónku Opal hotelu Andel’s. Návštěvníci výstavy a profesionální veřejnost se mohou těšit především na novou generaci LCD televizí Sharp s plným LED podsvícením – řady LE700E a LE600E. Tyto modely nabízejí ohromující 2 000 000:1 dynamický kontrastní poměr, ještě kvalitnější zobrazování barev a konstantní úroveň osvětlení obrazovky přes 90 procent.

LED součásti umístěné za LCD obrazovkou televizí Sharp poskytují jasnější a sytější barvy. Dvě nové řady AQUOS LED TV jsou hodnoceny jako televize s „nejlepší kvalitou obrazu“ momentálně dostupnou. Není to jen díky použití technologie LED podsvícení, ale protože nabízejí také plné HD rozlišení 1920×1080 pixelů a řada LC-LE700E navíc ještě 100Hz technologii. Obě řady také využívají vlastní Sharp full HD 1080p X-gen LCD panel příští generace s 10-bitovým zpracováním obrazu. X-Gen panel nabízí větší světelnost umožňující průnik větší množství světla skrze panel, což přináší vyšší hodnoty jasu. Kromě toho všechny LCD televize Sharp mají zcela nový povrch panelu, která produkuje maximální kvalitu obrazu a kontrastu s minimální možnou úrovní světelných odrazů.

Kombinace plného LED podsvícení a X-Gen panelů příští generace přináší minimální spotřebu elektrické energie. Srovnáno s konvenčními LCD televizemi v současnosti na trhu – které používají systém CCFL podsvícení – má LED má nižší spotřebu a díky nové struktuře displeje z tekutých krystalů poskytuje nyní více jasu na jeden watt. 46 palcový televizor z obou modelových řad spotřebuje o 50 procent méně elektrické energie než odpovídající zařízení s CCFL technologií. Díky nové struktuře displejů z tekutých krystalů nabízejí AQUOS LED televize více jasu za jeden watt.

„Úspěch LCD technologie jasně ukazuje, že pokud se chcete podílet na formování budoucího trhu s televizemi, musíte mít nejenom nejnovější know-how v oblasti výroby LCD, ale také LED. Sharp má přes tři desetiletí zkušeností s LCD a téměř čtyřicet let s LED technologií. Domníváme se, že tato nová technologie bude další kvalitativní úrovní LCD televizí a naše produktové řady AQUOS LCD televizí s technologií LED podsvícení to zohledňují“, říká Yoshitaka Tamura, výkonný ředitel společnosti Sharp pro střední a východní Evropu.

Další vystavovaný model LC-DH77E v sobě kombinuje špičkovou energetickou účinnost, výbornou kvalitu obrazu a sofistikovaný design. Novinkou u ploché Full HD obrazovky z továrny japonské společnosti je eco-tlačítko, které umožňuje spustit ekologický režim provozu. Tato možnost dělá z této řady nefalšovaného průkopníka v oblasti úspory energie. LCD televize s integrovanou 100 Hz technologií jsou dostupné ve velikostech úhlopříček 32, 42, 46 a 52 palců.

Díky své globální strategii udělal Sharp z ochrany životního prostředí nedílnou součástí své korporátní kultury. Tzv. Super zelená strategie zahrnuje výrobu energii šetřících a energii generujících výrobků v ekologicky vyspělých továrnách, společně se zodpovědným recyklováním. Jedním z hlavních cílů společnosti na její cestě stát se „ekologicky vyspělou společností“ je významné snížení přímých a nepřímých emisí CO2 při výrobě a také v našich produktech. Sharp definoval ekologické standardy, které aplikuje na své výrobky a továrny po celém světě, a tyto standardy jsou neustále revidovány a průběžně zpřísňovány.

Více informací o ekologických aktivitách společnosti Sharp naleznete na: http://www.shar­p.eu/sharp/ap­ps/eu/green_si­te/green_site­.html.