Hlavní navigace

Sharp představí novou generaci LED televizí AQUOS – řadu LX

[Tisková zpráva] Společnost Sharp uvede 10. listopadu 2009 na japonský trh čtyři nové modely řady LX LCD televizí AQUOS LED (ve velikostech 60, 52, 46 a 40 palců) využívající nově vyvinutý LCD panel a LED podsvícení. Nová řada bude před představena před začátkem roku 2010, ve kterém společnost Sharp oslaví 10. výročí uvedení první LCD televize AQUOS na trh.

Sdílet

Praha, 5. října 2009. Nová řada LX přinese vylepšenou kvalitu obrazu a ekologicky šetrný provoz. Nově vyvinutý panel vyrobený pomocí UV2A technologie Sharp, pro jasnější zobrazení jasně bílé a temně černé barvy, a LED podsvícení nabízejí velmi přesné podání barev a zobrazení rychlých scén. Navíc kombinace nově vyvinutého LCD panelu a LED podsvícení má za následek vysokou energetickou účinnost řady LX a tím pádem nejmenší spotřebu energie na trhu*1.

Řada LX nabízí další evoluci ve výkonu zpracování digitálního obrazu díky špičkovému čipu nazvanému „AQUOS High Picture Quality Master Engine“ pro kvalitnější zobrazení velmi rychlých scén. Novinkou je i senzor (Preferred Image Senzor) automaticky upravující kvalitu obrazu a zvuku nejenom podle okolních podmínek, ale také podle nastavených osobních preferencí uživatele. Taktéž nový AQUOS Familink II umožňuje snadnější a pohodlnější ovládání dalších zařízení připojených k televizi.

Televize LED AQUOS představují budoucnost a zahrnují dlouholeté zkušenosti a znalosti společnosti Sharp v oblasti LED a LCD technologií. Již od dob představení prvního AQUOSu v lednu 2001 jako televize pro 21. století má Sharp za cíl vyrábět špičkové ploché televize. LED AQUOS se bude prodávat globálně se záměrem přinést nový televizní životní styl lidem na celém světě.

Hlavní vlastnosti řady LX:

  • Špičková kvalita obrazu díky LCD panelu nové generace a LED podsvícení (kontrast je 2 000 000:1)
  • Nejměnší spotřeba energie u masově vyráběné televize*1 (nižší o více než 30 procent v porovnání s předchozí GX řadou)
  • Používá vylepšený čip „AQUOS High Picture Quality Master Engine“ pro zpracování obrazu velmi rychlých scén a senzor pro automatické upravení obrazu a zvuku podle nastavených preferencí diváka
  • Výkonný zvuk díky ARSS systému šesti reproduktorů s dvojitým sub-wooferem (k dispozici u 60/52 a 46 palcových modelů)
  • Vylepšená funkce Familink II umožnuje jednoduše a pohodlně ovládat další zařízení připojená k televizi.

*1/ Údaj platný k 29. září 2009.

Díky své globální strategii udělal Sharp z ochrany životního prostředí nedílnou součástí své korporátní kultury. Tzv. Super zelená strategie zahrnuje výrobu energii šetřících a energii generujících výrobků v ekologicky vyspělých továrnách, společně se zodpovědným recyklováním. Jedním z hlavních cílů společnosti na její cestě stát se „ekologicky vyspělou společností“ je významné snížení přímých a nepřímých emisí CO2 při výrobě a také v našich produktech. Sharp definoval ekologické standardy, které aplikuje na své výrobky a továrny po celém světě, a tyto standardy jsou neustále revidovány a průběžně zpřísňovány.

Více informací o ekologických aktivitách společnosti Sharp naleznete na: http://www.shar­p.eu/sharp/ap­ps/eu/green_si­te/green_site­.html.