Hlavní navigace

Sharp představí v Evropě nejtenčí LCD televizi na světě v září 2008

[Tisková zpráva] Nová řada Sharp AQUOS X bude pod označením D95 dostupná v Evropě od září 2008. Po březnovém uvedení na trh v Japonsku bude muset být zařízení přizpůsobeno evropských standardům a regulacím. Extrémně tenká LCD televize s plným HD rozlišením a úhlopříčkami 37, 42 a 46 palců (94 – 117 centimetrů) bude poté dostupná i evropským zákazníkům

Sdílet

Praha, 14. února 2008. V září tohoto roku představí Sharp extrémně tenkou modelovou řadu AQUOS X pod označením D95, pod kterým se bude prodávat v Evropě. Tyto modely jsou tenké pouhých 3,44 centimetru v jejich nejširším místě. Sharp tak dělá další krok směrem k vysněné LCD televizi bez rámu. Tento model Sharpu, samozřejmě i díky špičkovému technickému vybavení ukrytému uvnitř, nabízí zcela nové možnosti pro design a řešení televizních prostorů. Posunutí evropského představení modelu je způsobeno rozdíly mezi technickými standardy v Japonsku a v Evropě.

Řada D95 nabízí vynikající kvalitou obrazu díky 120Hz technologii v kombinaci s plným HD rozlišením. Vybavení dynamickým kontrastem 15 000:1 a 3pásmovým audio systémem zaručuje neopakovatelné televizní zážitky ve vysokém rozlišení. Ohleduplnost k životnímu prostředí a spotřeba elektrické energie pod 0,5 wattu v pohotovostním režimu dělá z těchto nových AQUOS modelů mimořádně energeticky šetrná zařízení.

Společnost Sharp, průkopník LCD technologie, touto modelovou řadou prakticky dokazuje své technologické mistrovství. Představením první LCD televize v roce 2000 Sharp odstartoval revoluci na trhu. Od té doby se Sharp neustále svými novými produkty významně podílí na ovlivňování a formování trhu s plochými televizemi. Například na počátku roku 2007 Sharp představil největší LCD televizi na světě s obrazovkou o velikosti 108 palců (273 centimetrů). Představení modelové řady D95 řady je proto dalším mezníkem v úspěšné historii společnosti Sharp a je příslibem, že se můžeme těšit na i další vylepšení.

Další informace naleznete na webových stránkách společnosti: http://www.sharp.cz