Hlavní navigace

Quattron podporuje růst: Sharp představuje v Evropě čtyřbarevnou technologii pro LCD televizory AQUOS

[Tisková zpráva] Společnost Sharp letos způsobila s technologií Quattron revoluci na trhu s barevnými televizemi a znovu tak stanovila nové standardy ve svém klíčovém segmentu – LCD televizorech. Televizory Sharp AQUOS s technologií Quattron nabízejí nejlepší kvalitu dostupnou u LCD TV a zároveň i dosud nejnižší spotřebu energie – v 2D i 3D režimu. Quattron se stává technologickým základem pro LCD televizory Sharp a současně i novým zdrojem firemního růstu. Zvlášť ve spojení s 3D představuje čtyřbarevná technologie značnou konkurenční výhodu a základ úspěchu plochých TV panelů, což platí především na vysoce dynamickém evropském trhu s LCD televizemi.

Sdílet

Berlín, IFA 2010 – Sharp využívá své rozsáhlé zkušenosti s vývojem 3D technologií a díky tomu se jeho nová technologie Quattron 3D vyznačuje špičkovou obrazovou kvalitou i při trojrozměrném přehrávání na obrazovkách s úhlopříčkou až 60 palců. 3D se mezi koncovými uživateli stává velkým hitem – firma DisplaySearch předpovídá 3D LCD televizorům značný úspěch, a to především těm s velkou úhlopříčkou: už do konce roku 2010 by mělo mít tuto technologii deset procent všech prodaných televizorů s úhlopříčkou od 50 palců výše.

„Nehledě na to, zda se spotřebitelé rozhodnou pro 2D nebo 3D, hlavním trendem pro ně je a nadále zůstane maximálně kvalitní obraz LCD TV. Quattron je jediná technologie svého druhu, která stanovuje nové standardy obrazové kvality a energetické spotřeby v LCD televizorech – a kterou spotřebitelé uznávají. Nejlépe je to patrné na úspěchu naší nové čtyřbarevné technologie v Evropě,“ vysvětluje Hiroshi Sasaoka, výkonný ředitel společnosti Sharp v Europe. „S Quattronem jsme vyvinuli technologický základ pro LCD TV na měsíce dopředu, což dokládá naše lídrovství na trhu, zejména ve velmi konkurenčním segmentu velkoformátových 3D-ready televizorů,“ pokračuje Sasaoka.

Quattron je základem pro příští generace LCD televizorů AQUOS. Kromě vynikající obrazové kvality se spotřebitelé mohou těšit na další prémiové vlastnosti. Mezi takové se řadí podpora 3D a přístup k internetovému obsahu prostřednictvím TV. S Quattron 3D nabízí Sharp nejinteligentnější řešení pro přehrávání třírozmerného obrazu, jaké je na současném trhu k dostání. Optimální souhra technologií Quattron, UV²A, F.R.E.D.1 a Side-Mount Scanning podsvícení garantuje vynikající obraz, minimum obrazových „duchů“ a nízkou spotřebu energie.

„Poslední generace AQUOS Quattron LCD televizorů pochází ze Sakai, první a zatím jediné továrny na světě pro výrobu 10. generace displejů z tekutých krystalů. Tato továrna na LCD panely je mimořádná nejen z ekologického hlediska, ale i nejmodernější používanou výrobní technologií,“ říká Sasaoka. „V Sakai jsme zkombinovali odbornost, nejlepší mozky a renomované partnery, takže můžeme nadále dělat to, co je naší kvalifikací již téměř 100 let: tedy vyvíjet technologie, které jsou unikátní. Kromě toho vyrábíme v Sakai také zařízení pro naše klíčové segmenty – LCD TV a solární systémy,“ dodává Sasaoka.

Mnimální ekologický dopad elektronických spotřebičů zůstává i nadále hlavní prioritou Sharpu, což se pochopitelně týká i LCD televizorů AQUOS. Technologie jako LED podsvícení nebo Quattron mají přímý dopad na pozitivní vyvážení energetické spotřeby TV. Díky těmto technologiím byl Sharp schopen za loňský rok zredukovat spotřebu energie svých televizorů o polovinu. Z toho důvodu již více než 160 LCD televizorů Sharp obdrželo ekologické ocenění EU Ecolabel. Sharp také vítá zavedení nového označení EU TV Energy Efficiency ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010. Toto označení elektronických spotřebičů, které lidé již znají z kuchyňského bílého zboží, motivuje výrobce vycházet vstříc požadavkům spotřebitelů a současně přispět k lepšímu životnímu prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).