Hlavní navigace

Sharp představuje dvojici LCD televizí z nové řady XS1

[Tisková zpráva] Berlín, IFA 2008. Společnost Sharp představuje 65 a 52 palcové modely nové generace svých LCD televizí – řadu XS1. Díky použití nově vyvinutých LCD panelů nabízí tato řada více než kdy předtím vysokou kvalitu obrazu, pokročilý ekologický výkon a ultra tenký design.

Sdílet

Nově vyvinuté panely, které mají zabudovány nový RGB-LED podsvětlující systém, mají kontrastní poměr více než 1 000 000:1 zaručující maximální viditelnost sytě černé barvy. Navíc škála zobrazování barev EBU 166 procent (NTSC 150%) výrazně vylepší zobrazování barev při tmavých scénách a dodá jasnější a svěžejší barvy.

Sharp také zabudoval do řady XS1 LCD televizí pokročilou ekologickou technologii šetřící energii. Nový systém nabízí malou spotřebu během užívání a to díky regulování jasu obrazovky podle úrovně okolního osvětlení. V nejužším místě je televize pouze 1 palec tenká (2,3 cm) a kovový okraj okolo rámu dává novým modelům stylový a atraktivní vzhled. Ultra tenký profil a zvolený design nabízí zákazníkovi více možností instalace, jako je například pověšení na zeď, a zákazník tak získá větší svobodu zabudovat nové modely do designu svých interiérů.

Pro dobrou kvalitu zvuku spolupracoval Sharp se společností Pioneer na vývoji tenkých reproduktorů, které jsou zkombinovány s unikátním 1-bitovým zesilovačem Sharp dodávajícím přirozený a čistý zvuk.

Od představení první LCD televize AQUOS v roce 2001 Sharp nepřetržitě usiluje o nejvyšší úroveň kvality obrazu a velikosti obrazovky. Nová řada LCD televizí AQUOS XS1 přináší takovou kvalitu obrazu, zvuku, atraktivní design a ekologický výkon, že může být právem nazývána „novou generací“ LCD televizí.

Jméno výrobku: Full HD LCD TV
Přezdívka: AQUOS
Displej: LC-65XS1E
Tuner: TU-X1E
Počet bodů (H x V): 1 920×1 080
Datum uvedení na trh: říjen 2008

Hlavní vlastnosti:

  1. Tenký LCD panel nové generace se špičkovou kvalitou obrazu a nízkou spotřebou energie
    • Kontrastní poměr více než 1 000 000:1 pro vynikající viditelnost sytě černé barvy
    • Škála barevného zobrazení EBU 166% pro jasnější a živější barvy
    • Špičkový design, tenký pouze 2,3 cm v nejužší části
  2. Tenký reproduktorový systém vyvinutý ve spolupráci se společností Pioneer
  3. AQUOS Family Link pro snadné ovládání AQUOS Blu-ray zařízení
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).