Hlavní navigace

Sharp představuje první Blu-ray rekordéry podporující nový BDXL formát a třívrstvé Blu-ray disky VR-100BR1 s kapacitou 100 GB

[Tisková zpráva] Společnost Sharp představila dva nové modely AQUOS Blu-ray rekordérů podporující nový BDXLTM 1 formát, které umožňují jako první na světě2 nahrávání a přehrávání třívrstvých a čtyřvrstvých Blu-ray disků. Blu-ray rekordéry BD-HDW700/BD-HDW70 budou dostupné na japonském trhu od 30. července 2010.

Sdílet

Praha, 22. července 2010. BDXL je nový formát vícevrstvých přepisovatelných Blu-ray disků, které zvyšují dostupnou kapacitu pro uložení dat na jednom disku. BDXL formát umožňuje využít další zapisovatelnou vrstvu k současné dvouvrstvému formátu (s úložnou kapacitou až 50 GB) a nabízí třívrstvé (100 GB) a čtyřvrstvé disky (120 GB). Tento nový formát umožňuje nahrání přibližně 12 hodin pozemního digitálního vysílání a zhruba 8,6 hodin satelitního digitálního vysílání3.

Blu-ray disková jednotka, která jako první na světě podporuje nahrávání a přehrávání BDXL Blu-ray médií, byla vyvinuta společností Pioneer Digital Design and Manufacturing Corporation (se sídlem v Kawasaki, Prefektura Kanagawa, Japonsko, dále jen PDDM), společným podnikem společností Sharp a Pioneer v oblasti optických technologií. Blu-ray rekordér je produktem společného vývoje a sdílení zkušeností v oblasti optických technologií, získaných oběma společnostmi během dlouholetého angažování se v této oblasti.

Sharp zároveň představil třívrstvé Blu-ray disky VR-100BR1, které jako první na světě4 odpovídají specifikaci nového BDXL formátu, a nabízejí kapacitu pro uložení dat 100 GB na jednom disku. Tyto disky umožňují zaznamenat a uchovávat HDTV programy s dlouhou stopáží nebo velké množství dílů seriálů na jednom disku ve stejné HD kvalitě jako originál. Také tyto disky budou dostupné na japonském trhu od 30. července letošního roku.

Sharp zaměří své úsilí na maximální využití optických technologií vyvíjených společností PDDM a věří, že BDXL formát podporující Blu-ray rekordéry a Blu-ray disky jsou začátkem nové éry velkokapacitních disků umožňujících zálohování videa ve vysokém rozlišení s velmi dlouhou stopáží.

Ekologické aktivity Sharpu
Díky své globální strategii udělal Sharp z ochrany životního prostředí nedílnou součástí své korporátní kultury. Tzv. Super zelená strategie zahrnuje výrobu energii šetřících a energii generujících výrobků v ekologicky vyspělých továrnách, společně se zodpovědným recyklováním. Jedním z hlavních cílů společnosti na její cestě stát se „ekologicky vyspělou společností“ je významné snížení přímých a nepřímých emisí CO2 při výrobě a také v našich produktech. Sharp definoval ekologické standardy, které aplikuje na své výrobky a továrny po celém světě, a tyto standardy jsou neustále revidovány a průběžně zpřísňovány.

Více informací o ekologických aktivitách společnosti Sharp naleznete na: http://www.shar­p.eu/sharp/ap­ps/eu/green_si­te/green_site­.html.