Hlavní navigace

Sharp – špičková LCD technologie

[Tisková zpráva] Společnost Sharp vždy kladla důraz na LCD technologie a vytvořila z LCD televizí, které stály na okraji trhu hit v oblasti spotřební elektroniky. Historie v oblasti LCD sahá pro společnost Sharp až do roku 1973, kdy byla uvedena první LCD kalkulačka. Dnešní výrobky jsou oblíbeny pro svojí velikost, tenkost, skvělou kvalitu obrazu a průkopnické vlastnosti.

Sdílet

Berlín, IFA 2009. “Vytvářejte výrobky, které chtějí jiní imitovat.” Motto společnosti, které vyslovil zakladatel Tokuji Hayakawa je cítit z výrobků i historie společnosti, která sahá až do počátků televize. Už v 50. letech nabízel Sharp černobílé televizory masovému trhu v Japonsku. Od té doby je společnost považována za vůdčí společnost v oblasti nových technologií v oblasti televizorů a dvakrát získala cenu Eduard-Rheina.

Historie společnosti Sharp v oblasti LCD technologií začala v 70. letech, kdy společnost přišla na trh s první LCD kalkulačkou a pokračovala přes rok 2000, kdy společnost vytvořila první LCD televizor pro domácnosti až po rok 2007, kdy byla představena LCD televize s úhlopříčkou 108 palců.

Sharp v roce 1987 představil první kapesní LCD televizi s obrazovkou o velikosti 3 palce. V roce 2000 byla představena úplně první LCD televize vhodná pro obývací pokoje. Obrazovka o velikosti 20 palců měla externí tuner. Pouze o rok později představil Sharp svojí značku LCD televizí AQUOS a uvedl na trh řadu LC-C1. V dnešní době AQUOS stále znamená nejlepší LCD technologii a tato značka si získává stále více příznivců. V roce 2002 byl na trh uveden převratný model LC-30HV2, který měl jako první na světě obrazovku o velikosti 30 palců. O rok později již Sharp překonal významný milník pěti milionu prodaných kusů televizí AQUOS, což znamenalo, že v té době každá třetí LCD televize na světě pocházela z továrny Sharp.

V roce 2004 Sharp oznámil, že se bude soustředit na vývoj v oblasti LCD technologie – toto rozhodnutí znamenalo víru společnosti v budoucnost této technologie. V následujícím roce se otevřela továrna Kameyama I, první továrna na LCD obrazovky šesté generace. Od tohoto momentu bylo možné vyrábět LCD televizory s obrazovkou 37 palců v masovém měřítku.

V roce 2005 Sharp představil model AQUOS LC-65GD1 s úhlopříčkou 65 palců a na světě byl další rekordman. Žádný další výrobce LCD televizí do té doby obrazovku s takovou úhlopříčkou nevyrobil. Aby bylo možné masově vyrábět ještě větší obrazovky, postavila společnost Sharp továrnu osmé generace – Kameyama II, kde výroba začala v roce 2006. Tato továrna umožňuje společnosti vyrábět extrémně velké LCD obrazovky a současně dodržovat velmi přísná pravidla na ochranu životního prostředí. Kameyama II vyrábí výrobky podle nejnovějších standardů v oblasti životního prostředí a tím potvrzuje odhodlání společnosti Sharp být společností s trvale udržitelnou strategií. Součástí továrny je čistička vody a jeden z největších střešních fotovoltaických systémů na světě.

2007 – úspěšný rok: Sharp se zúčastnil veletrhu CeBIT a představil v té době největší televizi s plochou obrazovkou na světě. Úhlopříčka její obrazovky činila 108 palců. Dokonce ani výrobci plazmových televizorů nedokázali přijít s větší. Po velikosti obrazovky přišel čas na zeštíhlení přístroje. O půl roku později, na berlínském IFA 2007, prezentoval Sharp coby průkopník LCD technologie prototyp LCD tenký necelý jeden palec, což ohromilo celý svět spotřební elektroniky. Ve stejnou dobu šly do masové výroby dvě série velmi tenkých přístrojů – AQUOS LC-XL2 a LC-X20 se chlubily tloušťkou něco málo přes tři palce a obrazovkou o úhlopříčce 52 palců.

Na evropském trhu se tehdy Sharp soustředil na high-endové televize s plochou obrazovkou, zejména pak na špičkové LCD přístroje s velkými obrazovkami, atraktivním designem, Full HD a 100 Hz technologií. Díky dvěma továrnám na výrobu LCD v polském Toruni a španělské Barceloně byl Sharp dobře připraven na rostoucí poptávku z Evropy.

V listopadu roku 2007 začal Sharp v japonském městě Sakai budovat první světovou továrnu desáté generace na LCD. V tomto jedinečném objektu a také v největší světové továrně na výrobu tenkovrstvých solárních článků Sharp kombinuje obě technologie a vytváří „průmyslový park 21. století“, jenž otevře své brány v roce 2010. Technologie používaná pro LCD panely je velmi podobná způsobu, jakým jsou vyráběny tenkovrstvé solární články. Výroba tedy profituje ze společného využití strojů a materiálů a synergický efekt přináší užitek jak produkci tenkovrstvých solárních článků, tak i LCD panelů. LCD televize představuje stylový doplněk moderní domácnosti a díky tenkému designu dokáže téměř splynout se zdí, což z ní činí skutečné potěšení pro oko. Prvotřídní technologie v elegantním kabátě je jen jedním z důvodů, kvůli nimž si lidé pořizují LCD televizory. Od počátku roku 2008 je motivuje také šetrnost k životnímu prostředí. V době rostoucího povědomí o ekologii kladou zákazníci čím dál větší důraz na nízkou spotřebu, ekologicky udržitelnou výrobu a použití materiálů, které neškodí přírodě. Nízká spotřeba stávajících LCD televizí Sharp a technologie jako Eko režim nebo OPC potvrzují, že Sharp to myslí se svými „zelenými“ závazky vážně. Přes 60 LCD televizorů Sharp získalo od Evropské komise Eco-label, známý jako „ekologická kytička“, jako projev ocenění jejich ekologicky orientovaných vlastností a funkcí.

LCD televize nové generace představil Sharp na veletrhu IFA v roce 2008: řada AQUOS LC-XS1E má v nejtenčím bodě šířku pouhý jeden palec. Nejlepší věcí na této řadě je ale kvalita obrazu. Vlastní RGB LED technologie společnosti Sharp umožňuje dynamické kontrastní hodnoty více než 1,000,000:1 a extrémně tmavou černou barvu. Tyto televize mají také skvělou schopnost zobrazování barev – řada XS1 dosahuje hodnot 166 procent podle standardu EBU. Aktivní RGB LED technologie podsvícení znamená, že jednotlivé pixely mohou být přímo ovládány a vypnuty (Local dimming technologie), zatímco ostatní oblasti mohou pokračovat v dalším zobrazování barev.

Včera, dnes, zítra – Sharp pomáhá vytvářet historii LCD technologie a neustále vyvíjí novinky, které budou v budoucnosti ostatní napodobovat.

Pro další informace prosím navštivte http://www.sharp.eu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).