Hlavní navigace

Sharp vyvinul jako první na světě*1 duální tuner DVD-H*2/T-DMB*3 pro příjem pozemního digitálního vysílání

[Tisková zpráva] Praha, 4. června 2007. Sharp jako první na světě vyvinul VA3B5EZ915 duální tuner pro použití v mobilních zařízeních, schopný přijímat digitální pozemní vysílání v obou nyní používaných standardech DVD-H a T-DMB.

Sdílet

V Japonsku začalo pozemní digitální vysílání technologií „One Seg“ pro mobilní zařízení v dubnu loňského roku a očekává se, že letos v létě překoná celkový počet „One Seg“ kompatibilních mobilů hranici 10 miliónů kusů. Mimo japonské ostrovy se podobné služby začaly už také používat, včetně DVD-H vysílání v Evropě a T-DMB vysílání v Koreji a některých částech Evropy, a předpokládá se, že trh s produkty pro pozemní digitální vysílání určené pro mobilní zařízení poroste i mimo Japonsko.

Tuner je určen pro zabudování do mobilních zařízení, především do mobilních telefonů. Z toho důvodu výrobci vyžadují u této komponenty malou velikost, co nejtenčí šířku a malou spotřebu energie.

Na základě těchto požadavků Sharp vyvinul chip sety, které jsou více kompaktní, tenčí v profilu a spotřebují méně energie. Výsledkem je duální tuner, který podporuje obojí digitální vysílání DVD-H a T-DMB a má nejmenší spotřebu energie *4.

Hlavní vlastnosti: Způsobilý přijímat obojí digitální vysílání DVD-H a T-DMB, jako první na světě. Nejmenší spotřeba energie (43 mW). Kompaktní, tenký profil, kapesní velikost (8.0×8.0×1.25 mm).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).