Hlavní navigace

ShopRoku 2010: hledáme kvalitní internetové obchody

[Tisková zpráva] Jablonec nad Nisou, 5.10.2010 - V říjnu proběhne třetí ročník ankety ShopRoku, kterou pořádá internetový srovnávač cen Heureka.cz. Anketa si klade za cíl porovnat přístup tisíců internetových obchodů na českém trhu na základě zkušeností reálných nakupujících. Nakupování na internetu si vyzkoušelo již více než 90 % uživatelů českého internetu.

Sdílet

„Vzhledem k tomu, že v České republice v současné době existují tisíce internetových obchodů a trh se stává nepřehledným, rozhodli jsme se najít a ocenit kvalitní e-shopy,“ říká za organizátory ankety Tomáš Hodboď. V rámci soutěže budou udělena ocenění ve dvou kategoriích – Cena kvality a Cena popularity.

Filosofie soutěže zviditelňuje obchody, které dbají na poskytování co nejkvalitnějšího servisu a na spokojenost zákazníků na prvním místě. Zatímco v kategorii Cena popularity mohou hlasovat všichni uživatelé internetu, v kategorii Cena kvality hlasují jen reální zákazníci, kteří v soutěžním období nakoupili na internetu. Konečné výsledky budou vyhodnoceny na základě hodnocení zákazníků v nezávislém dotazníku spokojenosti.

„Ceny kvality vycházejí z recenzí, které dlouhodobě sbíráme v rámci projektu Ověřeno zákazníky a ve kterých nakupující hodnotí konkrétní nákupy realizované v minulých dvanácti měsících v konkrétních internetových obchodech,“ říká Tomáš Hodboď z internetového srovnávače cen Heureka.cz. V současné době je do projektu zapojeno více než 1000 e-shopů. Cena popularity je založena na hlasování uživatelů internetu, které bude probíhat od 4. do 31.10.2010.

Mezi zapojenými obchody jsou jak největší internetové obchodní domy na českém trhu jako např. Alza, Mall nebo Obchodní-dům.cz, tak i specializované obchody jako např. Kosmas.cz, Megapixel.cz, Vivantis, Parfums a stovky dalších. Účast v anketě je pro internetové obchody zdarma. Výsledky budou vyhlášeny 8.11.2010.

Více informací a možnost hlasovat na www.shoproku.cz.

O webu Heureka.cz:
Nezávislý nákupní rádce Heureka.cz patří do rodiny webů společnosti Miton. Web byl spuštěn v říjnu 2007 a jeho návštěvnost se pohybuje kolem 1 005 0001 RU měsíčně. Na jednom místě porovnává více než 1 000 000 výrobků z téměř 9 700 internetových obchodů. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující recenze produktů a e-shopů, zkušenosti a hodnocení ostatních uživatelů. Heureka.cz se v roce 2008 umístila na druhém místě soutěže Křišťálová Lupa v prestižní kategorii Projekt roku hodnocené odbornou porotou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).