Hlavní navigace

Show Jana Krause – 20. 1. 2012

[Tisková zpráva] Na „plachatici“ kolem světa. Nebo aspoň lodí z Prahy až do Francie.

Sdílet

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka CHANTAL POULLAIN, ministr školství Josef dobeš a jeden z nejmladších milionářů v Čechách JAKUB ROŽ. Kde bude Chantal bydlet? Jaké typy vězňů sedí v české vládě? Co se cení v podnikání? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. ledna ve 22.10 na Prima family.

Moderátor přivítal svou kolegyni a přítelkyni Chantal Poullain. „Já o tobě dost čtu a nevím, co je a co není pravda… Nedávno jsem četl, že k životu potřebuješ lásku. Jak to teď je?," ptal se moderátor. „Zatím poušť," vysvětlila mu Chantal. Vysvětlila mu, že „zem ji sere" a že by chtěla žít na vodě. „Připravuji se, budu mít kapitánské zkoušky. Nejdřív budu bydlet na Vltavě – a když budu chtít, tak popojedu dál. Třeba do Francie," dodala. Jan Kraus namítl, že do Francie se Chantal po vodě nedostane. „Ale dostanu, ale je to dlouhá cesta," vysvětlila. Vyprávěla o tom, že její bratr vyplul svého času z Marseille na plachetnici, kterou Chantal pojmenovala svou roztomilou češtinou jako „plachatici“, a až za rok se vrátil. Moderátor podotkl, že na to musí mít peníze. „Šetřil – a moc to nestojí. Jíš ryby a jedeš na vítr," objasnila mu Chantal a dodala, že jí čím dál více chybí moře, protože se narodila u moře. Probrali spolu kalendář, který Chantal se známými osobnostmi nafotila pro svou nadaci Archa Chantal. Prozradila, že v kalendáři pózoval také Jan Kraus: „Jako čučňák," rozesmála Chantal diváky. Zavzpomínal také na to, když s Chantal zkoušel divadelní představení a ona měla říct: „Ty paroháči" a řekla místo toho: „Ty pahoráči". Moderátor podotkl, že navzdory své češtině je už dlouho součástí české kultury, když Šaška a královnu hráli s Bolkem více než 15 let. „Já jsem kvůli řeči „ta blbá" všude, protože když přijedu do Francie a hraju tam, tak mi Francouzi říkají, že mluvím špatně francouzsky."

Moderátor představil ministra školství Josefa Dobeše, mládeže a tělovýchovy. „Já už jsem přestal stačit sledovat, co se kolem školství děje… Nejdřív ty maturity, teď je problém s vysokoškolskou reformou. O co jde?" zajímal se moderátor. „Když jsem nastoupil do resortu, tak mi všichni tleskali, že chci dělat reformy. Ale pak – když jsem s tím začal – tak mi říkali, že jsem se zbláznil," vysvětlil Dobeš. Jana Krause zajímalo, jak vypadala práce pana Dobeše jakožto vězeňského psychologa. „Byl jsem od toho, abych pomohl zvládnout lidem tu situaci, v níž se ocitli. Prošli mi rukama i lidé obvinění z vražd," vyprávěl. „Kdybyste mohl otipovat typy vězňů jako naši vládu… Koho vám tak připomínají typologicky? Třeba Kalousek," chtěl vědět moderátor. „Kalousek: těžké ublížení na zdraví. Nečas je ten obviněnej, u kterého se ukáže po roce, že nic neudělal. Schwarzenberg: Usnul, něco se stalo – a chytli ho. Dobeš, ten můj mladý jmenovec, to je spoluviník. Bendl: rozkulačení zemědělství. Pan Pospíšil vypadá hrozně slušně a nevinně, tomu bych dvacetkrát naletěl," vyprávěl ministr Dobeš. „Kam byste frknul třeba pana Bártu?" zajímalo ještě moderátora. „Třeba prozrazené listovní tajemství. Přestupek," vysvětlil Dobeš. Radka Johna odhadl na rozkrádání mešního vína. „Oni vás už dvakrát odvolali… Vy z toho máte určitou rozkoš, koukám," smál se Kraus. „Myslíte, že VV budou ještě v politice?" zajímal se Kraus. „Věřím v šanci VV, pokud se vrátí do komunální politiky. Můj sen po politice je pracovat rukama. Zrekonstruovali jsme s manželkou vesnickou usedlost a v tom budu pokračovat," vysvětlil Dobeš.

Moderátor představil mladého podnikatele Jakuba Rože, který úspěšně podniká s aplikací Školní sešit. „Po úspěchu v Česku se nám povedlo expandovat do zahraničí. Je to unikátní projekt, nic takového ve světě není," vysvětlil Jakub a popsal, jak funguje jeho aplikace. „Vy jste to chtěli nabídnout školám?" zajímal se moderátor. „To byl horor. Management školy nemá potřebu dělat cokoli navíc," prozradil své zkušenosti Jakub. Popsal, jak se jim povedlo dostat do USA a jak se tam pokoušejí na trhu chytit. Jakub prozradil, že studuje čtvrtý ročník na střední škole a že je se svým podnikáním zatím spokojený. Prozradil, že má vedle toho ještě jednu firmu. „Vytváříme webové stránky, mobilní aplikace," vysvětlil, ale upřesnil, že není workoholik. „Firma musí běžet beze mě," pobavil Jakub diváky. Jana Krause zajímalo, jak je na tom Jakub se vztahy. „To se musí holkám líbit, ne? Máte auto? Jaké?" vyptával se moderátor. „BMW," prozradil Jakub. Vyprávěl o tom, že má v plánu se jet podívat do Sillicon Valley. Dále prozradil, že ve své firmě zaměstnává i starší lidi. „Kolik let je tomu nejstaršímu?" chtěl vědět moderátor. „Pětadvacet," rozesmál Jakub svou odpovědí diváky. Popsal Janu Krausovi, jak vypadá jeho obvyklý den: „Ráno vstávám v šest, pak jedu autem do školy. Ve škole vyřídím spoustu e-mailů, v autě vyřizuju telefony," vysvětlil.