Hlavní navigace

Sidewinder chrání bezpečnost sítí ČVUT

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sidewinder chrání bezpečnost sítí ČVUT

Praha, 19. července 2005 – Společnost SkyNet, a.s., přední poskytovatel internetových a bezpečnostních řešení pro ochranu sítí a dat, eliminovala pro Fakultu Architektury Českého Vysokého Učení Technického (ČVUT FA) hrozby plynoucí z internetové komunikace implementací silných firewallů a IPS řady Sidewinder Security Appliance.

„Potřebovali jsme pro ČVUT FA najít taková řešení, která by odstranila předchozí problémy s linuxovými firewally a zároveň zabezpečila VPN spojení mezi danými lokalitami“, uvedl Jan Dymáček, ředitel oddělení bezpečnosti společnosti SkyNet, a.s. „Po analýze požadavků a trendů v jejich vývoji byla jako vhodné řešení doporučena Sidewinder G2 Security Appliance, což je silný aplikační firewall s integrovaným zabezpečeným Secure OS. Důvodem byla i stabilita řešení, snadnost správy i nasazení a také dosud žádné nepublikované zranitelnosti (vulnerabilities) a vysoká úroveň ochran na aplikační úrovni. Nezávislé atesty dle ISO Common Critéria prokázaly jeho sílu dosažením úrovně 4+ jak pro firewall, tak OS hardware, včetně úrovně aplikačních ochran, a to na 29 kritérií. Věříme, že tímto řešením potřeby ČVUT zcela uspokojíme“, dodal.

Sidewinder G2 Security Appliance je silný firewall s integrovaným UNIX SecureOS s patentovanou technologií zabezpečení TypeEnforcement a funkcemi IDS, VPN brány s hybridní firewallovou architekturou pro kontroly od úrovně stateful inspection až po plně aplikační úroveň, kde disponuje na současném trhu největším počtem aplikačních proxy. Úroveň zabezpečení je posílena strukturou networks stack separation a přímo integrovanými zabezpečenými servery pro DNS, SMTP, Caching Proxy, FTP, NTP, URL Filtering (až na úroveň Secure split serverů). Dodává se předinstalovaný ve formě appliance v 8 výkonnostních řadách a zajišťuje tak propustnost až 3Gbps pro stateful inspection a více jak 1Gbps pro aplikační kontroly při více než 2 mil současných spojení. Appliance podporují V-LAN a až 20× 10/100/1000 fyzických interfaců. Appliance má rovněž integrovanou antivirovou kontrolou pro http, smtp a antispamovou kontrolu. Volitelná je i možnost integrace řízení přístupu do internetu pomocí kategorizovaného listu URL. Pro snadnou správu je dostupné grafické GUI rozhraní a celá řada pokročilých auditních a filtrovacích funkcí. Nástrojem Security Reporter lze provádět on-line monitoring událostí a jejich následnou analýzu.

O společnosti SkyNet, a.s.
Společnost SkyNet, a.s., člen skupiny SlovaNet Group, vlastněná nizozemskou společností SlovaNet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí na trhu telekomunikačních služeb již deset let. Společnost se řadí mezi nejvýznamnější alternativní operátory poskytující rozsáhlou škálu hlasových, datových, internetových a bezpečnostních služeb. Nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť se 120 přípojnými body v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).