Hlavní navigace

Siemens dodá páteřní síťovou technologii švédskému Tele2

[Tisková zpráva] Švédský mobilní operátor Tele2 přebuduje své stávající páteřní sítě druhé (2G) a třetí (3G) generace na kombinovanou páteřní síť 2G/3G pro přenos hlasu a dat. Novou technologii dodá společnost Siemens, která bude podle uzavřené rámcové smlouvy s Tele2 instalovat a spravovat páteřní síť s distribuovanou architekturou (split architecture). Tato nová technologie sníží administrativní a provozní náklady operátora a připraví jeho síť na další růst počtu uživatelů 3G služeb.

Sdílet

Siemens dodá švédskému Tele2 novou páteřní síť s distribuovanou architekturou odpovídající specifikaci 3GPP R4. Dodávka bude sestávat z přepínacích serverů a propojovacích komunikačních bran (media gateway). Do roku 2007 bude provoz ve dvou bezdrátových přístupových sítích Tele2 ve Švédsku – sítě Tele2 GSM a společné sítě Tele2/TeliaSonera UMTS – zpracováván prostřednictvím nového páteřního systému. Sloučením uživatelů GSM a UMTS v konvergované páteřní síti Siemens se operátorovi sníží počet rozhraní a uzlů v síti. Tím klesnou jeho administrativní a provozní náklady a zvýší se výkonnost poskytovaných hlasových i datových aplikací.

„Prostřednictvím této zakázky připravuje Tele2 ve Švédsku půdu pro nástup mobilní sítě nové generace. Společnost tak bude skvěle připravena čelit novým výzvám, včetně sílícího konkurenčního boje mezi mobilními teleoperátory,“ uvedl Christoph Caselitz, prezident oblasti Mobilních sítí společnosti Siemens.

Společnost Tele2 je s více než 30 miliony zákazníků ve 22 zemích vedoucím alternativním mobilním operátorem v Evropě.