Hlavní navigace

Siemens dodavatelem sítě třetí generace pro Vodacom v Tanzánii

[Tisková zpráva] Společnost Siemens získala zakázku od jihoafrického mobilního operátora Vodacom (TKGJ.J) (VOD.L) na dodávku infrastruktury pro širokopásmové mobilní technologie třetí generace v Tanzánii. Podle vyjádření Vodacomu bude Siemens dodávat a instalovat kompletní síť 3G včetně technologie HSDPA (High Speed Downlink Packet Access). Tato objednávka je součástí celkového rozpočtu ve výši 126 milionů dolarů, které Vodacom investuje do spuštění širokopásmové technologie v Tanzánii.

Sdílet

Společnost Siemens již pro Vodacom vybudovala síť třetí generace na území Jihoafrické republiky. Na základě úspěchu tohoto projektu a jeho konkurenceschop­nosti v oblasti cen, dostupnosti know-how a ochrany investic prostřednictvím kontinuálního vývoje produktů, nyní Siemens získal zakázku pro Vodacom i v Tanzánii.

„Nabídka nejnovějších 3G technologií obyvatelům Tanzánie má pro nás strategický význam a jsme přesvědčeni, že společnost Siemens je tím pravým technologickým partnerem pro vybudování potřebné infrastruktury,“ uvedl Romeo Kumalo, generální ředitel Vodacom Tanzania.

„Oznámení Vodacomu o uvedení služeb třetí generace na tanzánský trh představuje pro tuto zemi zásadní technologický posun. Velký význam tohoto projektu spočívá v tom, že poskytne firmám i občanům v Tanzánii přístup ke službám založeným na vysokorychlostním připojení k Internetu,“ dodal Christoph Caselitz, prezident oblasti Mobilních sítí společnosti Siemens.

Jedná se již o druhou síť třetí generace, kterou Siemens buduje v jižní Africe, a zároveň první skutečně vysokorychlostní mobilní širokopásmovou síť v Tanzánii. Technologie HSDPA zrychluje přenos dat v 3G síti na počátečních 1,8 megabitu za vteřinu směrem k uživateli (download). Mobilní širokopásmová síť představuje nákladově efektivní cestu k šíření internetu na africkém kontinentu. Tento projekt přinese firemním uživatelům v Tanzánii veškeré výhody co se týče rychlosti přenosu dat, latence sítě, i multimédií, a pomůže tak zároveň stimulovat hospodářský rozvoj v zemi i v celém východoafrickém regionu.