Hlavní navigace

Siemens Enterprise Communications a Nokia budou společně dodávat řešení pro podnikovou mobilitu

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Enterprise Communications a obchodní skupina Enterprise Solutions firmy Nokia uzavírají kooperační smlouvu na řešení v oblasti konvergence pevných a mobilních podnikových sítí (FMC).

Sdílet

Tato smlouva zabezpečí součinnost mezi duálními mobilními telefony z řady Nokia Eseries, software Nokia Intellisync Device Management a řešením HiPath Mobile Connect od Siemens. Tato dohoda, prováděná jako součást strategie otevřených komunikací od Siemens, spojuje dva přední provozovatele mobilních komunikací. Úplné řešení bude zahrnovat VoIP platformy HiPath na bázi SIP od firmy Siemens, její portfolio HiPath Wireless a nedávno ohlášený HiPath MobileConnect spolu s relevantními komunikačními zařízeními Nokia Eseries a software pro správu zařízení Nokia Intellisync.

„Konvergence pevných a mobilních podnikových sítí poskytuje zákazníkům značné výhody“, konstatoval Marcus Birkl, vedoucí prodeje HiPath Wireless, společnosti Siemens Enterprise Communications. „Tato dohoda zajistí, aby jak zařízení Nokia Eseries, tak i software pro správu zařízení plně spolupracovaly s naším řešením HiPath MobileConnect.“

Nokia reaguje na požadavky podniků po výkonných mobilních řešeních, která lze rozšiřovat a snadno spravovat. K tomu poskytuje Nokia jednotnou platformu, pomocí které mohou podniky spravovat své mobilní technologie včetně koncových zařízení, elektronické pošty, hlasových řešení a obchodních aplikací.

Jako součást dohody podniknou Nokia a Siemens společné kroky pro uvedení na trh. Siemens Enterprise Communications bude svým zákazníkům prodávat Nokia Intellisync Device Management a Nokia bude uvádět na trh řešení Siemens a doporučovat je naopak svým zákazníkům. Obě strany se budou oficiálně podílet na příslušných partnerských programech druhé strany, tzn. Siemens na programech Nokia Enterprise Zone a Nokia for Business Channel a Nokia na technologickém partnerském programu Siemens Enterprise Communications.

„Díky našemu partnerství se Siemens Enterprise Communications bude pro podnik jednodušší než kdykoli předtím řídit a podporovat komunikace, data a aplikace a přitom umožnit pracovníkům přístup k jednomu z nejvýkonnějších mobilních řešení na trhu“, řekl Jay Burrell, viceprezident Businees Development Enterprise Solutions, společnost Nokia. Burrell označil smlouvu mezi Nokia a Siemens „za enormní skok vpřed, který pomůže podnikům realizovat výhody bezpečné, spolehlivé a dobře řízené mobilní hlasové komunikace.“ Dodal, že nabídka Nokia a Siemens představuje konkurenční výhodu pro podniky, které budou toto řešení využívat ve všech oblastech.

Řešení HiPath Mobile Connect od firmy Siemens poskytuje zákazníkům značná zlepšení ohledně dosažitelnosti, produktivity a nákladů na mobilní komunikaci, a to sloučením řízení volání ve všech sítích včetně podnikové bezdrátové sítě a veřejné mobilní sítě. Jednoznačnou výhodou pro podniky je dosažitelnost zaměstnanců pouze pod jedním číslem a plynulý přechod mezi mobilními sítěmi bez přerušení. Navíc je k dispozi stále stejná schránka systému hlasové pošty. Společné řešení se v současné době zkouší s podporou obou podniků u řady zákazníků v praxi. Siemens Enterprise Communications zavádí HiPath MobileConnect na vybraných pracovištích, kde se rovněž využívají zařízení Nokia Eseries a software Nokia Intellisync.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).